– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در آیین بزرگداشت ایام فاطمیه، حماسه ۹ دی و مکتب شهید سردار سلیمانی در فضای مجازی با بیان اینکه این مناسبت‌ها بسیار قریب به هم و نشعت گرفته از هم است اظهار داشت: شهادت حضرت […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در آیین بزرگداشت ایام فاطمیه، حماسه ۹ دی و مکتب شهید سردار سلیمانی در فضای مجازی با بیان اینکه این مناسبت‌ها بسیار قریب به هم و نشعت گرفته از هم است اظهار داشت: شهادت حضرت زهرا(س) نماد ولایت‌مداری، ۹ دی روز میثاق با ولایت و سالگرد شهادت قاسم سلیمانی سردار ولایت‌مداری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، این مناسبت‌ها در کنار هم را تولید کننده مفهوم ولایت‌مداری و اخلاص دانست و بیان کرد: یک مثلت مهم شامل شهادت فاطمه زهرا(س)، حماسه ۹ دی و سالگرد شهید سپهبد والامقام قاسم سلیمانی مفهوم ولایت‌مداری و اخلاص است.

امام جمعه بوشهر، ۳ دوره  حیات حضرت زهرا(س) را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: دوره پیش از دنیا، در دنیا و فرا دنیا از ویژگی حضرت فاطمه زهرا(س) است که در حیات پیش از دنیا آن حضرت احادیث بسیاری ارائه و برخی از آنها در کتاب معتبر اسلامی بیان شده است.

صفایی بوشهری، واسطه فیض آفرینش سلسله امامت، سرچشمه همه خوبی‌ها و پایداری نبوت، امامت و ولایت را از ویژگی حضرت زهرا(س) دانست و خاطر نشان کرد: همسر ولایت، دختر نبوت و مادر امامت از شاخصه‌های حضرت زهرا(س) است و در عالم فرا دنیا حضرت زهرا(س) شفیعه نجات تمام رهروان راه اسلام ناب محمدی(ص) و امیرالمومنین حضرت علی(ع) است.

وی، استقامت در ولایت‌مداری و بصیرت را یکی از ویژگی‌های حضرت زهرا(س) دانست و افزود: حماسه ۹ دی تجلی همین بصیرت و ولایت‌مداری که در وجود حضرت تجلی  نهادینه شده، است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، حماسه ۹ دی را روز سیره حضرت زهرا(س) دانست و بیان کرد: دشمن در ۹ دی آمده بود نظام را دچار چالش جدی سیاسی اجتماعی و طرح براندازی را  توسط تئوریسن‌های جهان استکبار عملی کند.

امام جمعه بوشهر، انقلاب مخملی را از اهداف دشمن در ۹ دی دانست و افزود: در این راستا دشمنان مراحل گوناگونی برای براندازی نظام اسلامی طراحی کرده بودند اما بصیرت و ولایت‌مداری مردم که در مکتب حضرت زهرا(س) آموخته بودند اهداف دشمن را ناکام کردند.

صفایی بوشهری، با بیان مردم دشمن و توطئه‌های دشمنان را شناخته‌اند خاطر نشان کرد: مردم از آن طرف، ویژگی‌های اسلام، نظام اسلامی و انقلاب شناخته بودند و با ولایت‌مداری نسبت به مقام معظم رهبری و پیروی از معظم‌له حماسه ۹ دی را خلق کردند.

وی، حماسه ۹ دی را الگو گیری مردم از مکتب حضرت فاطمه زهرا(س) دانست و تاکید کرد: آن توطئه بسیار خطرناک که جهان استکبار به آن دل بسته بود با هدایت‌های مقام معظم رهبری و بصیرت مردم، ولایت‌مداری و حضور در صحنه، توطئه دشمنان ناکام و نظام اسلامی ایران مستحکم‌تر شد.

امام جمعه بوشهر: مکتب شهید سلیمانی به عنوان یک مکتب الگو به جامعه معرفی شود امام جمعه بوشهر: وجود پربرکت حضرت زهرا(س) سبب تداوم راه پیامبر اسلام(ص) شد امام جمعه بوشهر: بسیج رسانه به چند زبان بین‌المللی کمپین «ما سلیمانی هستیم» گسترش دهد

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، بصیرت، ولایت‌مداری، دشمن شناسی، پیروی از ولایت و در مقابله دشمنان ایستادن را از افتخارات ملت ایران دانست و بیان کرد: حماسه ۹ دی یکی از ایام‌الله در تاریخ اسلام و جمهوری اسلامی ایران و  این روز نماد و سمبل یک جریان است.

امام جمعه بوشهر، سردار شهید قاسم سلیمانی را یکی از پرچمداران بصیرت و ولایت‌مداری دانست و تصریح کرد: وجود این شهید نمی‌توان به عنوان یک شخص معنا کرد بلکه همانگونه که حضرت ابراهیم(ع) یک امت و هدایت‌گر یک جامعه بود و توان تاثیر یک امت داشت این ویژگی در شهید سلیمانی متبلور است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه مقام معظم رهبری، شهید قاسم سلیمانی را یک مکتب معرفی کردند خاطر نشان کرد: این سردار بزرگ دارای ویژگی‌های مهمی در حد والای یک انسان تراز عرش، انقلاب، اسلام بود.

وی، با بیان اینکه شهید قاسم سلیمانی در اوج ایمان، تقوا، اخلاق و اخلاص بود گفت: در عرصه بصیرت فوق‌العاده انسانی بصیری  و  دشمن شناس بود و در میدان دشمن بازی نمی‌کرد بلکه در میدان انقلاب و ولایت با جان خدمت می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با اشاره به اینکه شهید سلیمانی اهل حرف نبود و همیشه در صحنه حضور داشت افزود: این سردار نسبت به امام راحل و مقام معظم رهبری ولایت‌مدار و مطیع فرمان معظم‌له بود.

امام جمعه بوشهر، حضور در عملیات‌های حساس، خدمات‌رسانی به آسیب دیدگان از جمله سیل خوزستان و دفاع از حریم اهل بیت(ع) را از دیگر شاخصه‌های سردار شهید قاسم سلیمانی دانست.

صفایی بوشهری با بیان اینکه شهید سلیمانی برای خودش در دنیا هیچ مطالبه‌ای نداشت گفت:بصیرت، اخلاص، ولایتمداری شهید سلیمانی چنان این سردار را محبوب و با عظمت کرد که پس از شهادتش بیش از دوران حیاتش اثر بخش شد.

 وی، نابودی داعش، به زانو در آوردن آمریکا در منطقه، افشای اسلام‌های انحرافی را از دیگر اقدامات شهید سلیمانی دانست و بیان کرد: ایجاد امنیت پایدار، اقتدار و عظمت از دستاوردهای شهید سلیمانی است و با شهادتش جامعه را در مسیر بصیرت، ولایت‌مداری و وحدت در سایه ولایت قرار داد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر،  نام شهید حاج قاسم سلیمانی را مانا و ماندگار دانست و خاطر نشان کرد: نام و مکتب شهید قاسم سلیمانی فراموش شدنی نیست و محو نمی‌شود چون خودش را با خدا و با شهدا پیوند داده بود.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه در کنار تجلیل از این سردار عزیر باید تعلیم آموزه‌های مکتب آن شهید باشد گفت: این شهید آنقدر دارای فهم و شعور بالای سیاسی و اجتماعی بود که هر جا نیاز به خدمت بود حضور فعالی داشت.