عصرایران- یکی از لوکس ترین محصولات دهه ۹۰ صنعت خودروی ژاپن؛ توسط لکسس و با مدل ال اس ارائه شد. اخیرا تصاویری از یک ال اس۴۰۰ استثنایی در لهستان منتشر شده که در واقع یک نمونه کشیده(دارای فاصله بین محورهای طولانی تر در مقایسه با نسخه استاندارد) این خودرو محسوب می شود و قرار است […]

عصرایران- یکی از لوکس ترین محصولات دهه ۹۰ صنعت خودروی ژاپن؛ توسط لکسس و با مدل ال اس ارائه شد. اخیرا تصاویری از یک ال اس۴۰۰ استثنایی در لهستان منتشر شده که در واقع یک نمونه کشیده(دارای فاصله بین محورهای طولانی تر در مقایسه با نسخه استاندارد) این خودرو محسوب می شود و قرار است که وارد حراج شود.

ال اس۴۰۰ (مدل ۱۹۹۸) در کیلومترشمار خود عدد واقعی ۱۵۰۰۰ کیلومتر را نشان می دهد که این عدد حکایت از کارکرد کم و وضعیت بسیار مطلوب سلامت آن دارد.

فروشنده در آگهی خود به اعداد دقیق مربوط به ابعاد بدنه اشاره ای نکرده اما با قضاوت حدودی از روی تصاویر می توان گفت این خودرو حدود ۲۱ سانتیمتر از نمونه استاندارد ال اس۴۰۰ طول بیشتری دارد.

مدل استاندارد-۱۹۹۸ مدل استاندارد-1998

تصاویر داخل کابین این لیموزین کوچک جذابیت های خاص خود را دارند. تریم سفید شیری و فضای لوکس ویژه صندلی ردیف عقب آنرا تبدیل به یک خودروی خاص برای استفاده خاص کرده است. تلویزیون آنالوگ برای سرنشین های عقب نیز از جذابیت های کلاسیک لیموزین ال اس۴۰۰ محسوب می شود.

براساس اطلاعات ارائه شده؛ لیموزین ال اس۴۰۰ متعلق به یکی از شیوخ عرب است که اخیرا برای سفر به دور اروپا از آن استفاده کرده است. قیمت دقیق هنوز مشخص نشده اما کارشناسان برچسب قیمتی ۴۰ تا ۵۰ هزار دلار را برای آن پیش بینی می کنند.

در بخش پیشرانه از نمونه ۴ لیتری ۸ سیلندر با ۲۹۰ اسب بخار خروجی استفاده شده است. این مجموعه با یک جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

آمار مصرف سوخت برای هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر برابر با ۱۲٫۳ لیتر و در بزرگراه برابر با ۹٫۴ لیتر است(آمار مربوط به خودروی صفر کیلومتر)

برش طولی از ال اس۴۰۰ استاندارد برش طولی از ال اس400 استاندارد

محصولات خانواده ال اس از سال ۱۹۸۹ تا کنون روی خط تولید قرار دارد. در فاصله زمانی ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۶ همین پلتفرم با برند سلسیور از تویوتا ارائه شد. نسل اول از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۴، نسل دوم از ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۰، نسل سوم از ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۶، نسل چهارم از ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۷ و نسل پنجم از ۲۰۱۷ تا کنون تولید می شود.

لکسس ال اس مدل ۲۰۱۸ از نسل پنجم لکسس ال اس مدل 2018 از نسل پنجم

 

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: کلاسِن و معرفی یک لیموزین فوق لوکس از رنجروور/ خودروی ۶ متری ضد گلوله! (+فیلم و تصاویر) “بوفوری” خودرویی متفاوت از مالزی!(+تصاویر) کارلِکس دیزاین؛ از شاسی بلند G تا قایق لوکس مرسدس بنز! (+تصاویر) شاسی بلند ۱٫۲ میلیون دلاری مرسدس بنز/ هتل متحرک از خانواده “جی” (+تصاویر)