به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری الجزایر، وزارت خارجه الجزایر اعلام کرد، سفیر این کشور در پاریس به دلیل پخش یک فیلم مستند درباره جنبش اخیر اعتراضی مردم الجزایر فراخوانده شده است. براساس این گزارش، وزارت خارجه الجزایر این فیلم مستند را توهین به جنبش مردم الجزایر خوانده و از پخش این فیلم مستند […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری الجزایر، وزارت خارجه الجزایر اعلام کرد، سفیر این کشور در پاریس به دلیل پخش یک فیلم مستند درباره جنبش اخیر اعتراضی مردم الجزایر فراخوانده شده است.

براساس این گزارش، وزارت خارجه الجزایر این فیلم مستند را توهین به جنبش مردم الجزایر خوانده و از پخش این فیلم مستند در کانل ۵ تلویزیونی فرانسه انتقاد کرده است.

روز سه‌شنبه شبکه تلویزیونی «فرانس ۵» مستندی به نام «الجزایر عزیز من» از مصطفی کسوس کارگردان و روزنامه‌نگار فرانسوی الجزایری الاصل، پخش کرد.  

این مستند ۷۲ دقیقه‌ای روایتی از اعتراضات اخیر مردمی الجزایر است که منجر به کناره‌گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت شد.

در این مستند، نظرات و گفته‌های جوانان شرکت‌کننده در اعتراضات درباره جنبش، دموکراسی، آزادی و رؤیاهایشان پخش شده؛ اما در برخی صحنه‌ها تصاویری از دختران و پسرانی دیده می‌شود که به هنجارهای اجتماعی توجهی ندارند.

پخش مستند واکنش گسترده‌ای در الجزایر داشت و منتقدان معتقدند که این مستند خواسته‌های جنبش را در سطح خواسته برخی جوانان برای رسیدن به آزادی‌های خارج از هنجارهای اجتماعی جامعه الجزایر تنزل داده است.