«محمدابراهیم رضایی»، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا درخصوص کاهش سطح تعهدات هسته‌ای ایران در ابتدا و انتهای ضرب‌العجل ۶۰ روزه ایران به اروپا گفت: افزایش خلوص غنی سازی و گام نخست مبنی بر افزایش ذخایر اورانیوم به بیش از ۳۰۰ کیلو اقداماتی بوده که بر اساس پیش بینی متن برجام در […]

«محمدابراهیم رضایی»، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا درخصوص کاهش سطح تعهدات هسته‌ای ایران در ابتدا و انتهای ضرب‌العجل ۶۰ روزه ایران به اروپا گفت: افزایش خلوص غنی سازی و گام نخست مبنی بر افزایش ذخایر اورانیوم به بیش از ۳۰۰ کیلو اقداماتی بوده که بر اساس پیش بینی متن برجام در خصوص امکان اقدام متقابل در زمان بدعهدی در ماده ۳۶ برجام پیش بینی شده است.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس تاکید کرد: در گام دوم افزایش سطح غنی سازی از ۳٫۶۷ درصد به ۴٫۵ درصد را داریم که می تواند در قدم های بعدی تا ۲۰ درصد نیز ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: چنانچه اروپا تا ۶۰ روز دیگر نتواند تعهدات برجامی و خواست ایران را تامین کند، جمهوری اسلامی گام سوم را بر می دارد و در آن زمان درباره به کارگیری سانتریفیوژهای مدل هایIR6 نیز تصمیم گیری می کنیم.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در پیش بینی از عملکرد اروپا در ضرب العجل ۶۰ روزه دوم گفت: بعید می دانم رویکرد متفاوتی از ۶۰ روز اول از اروپا ببینیم.

به گزارش خبرنما به نقل از برنا طبق ماده ۳۶ برجام وقتی طرف های مقابل به تعهدات‌شان پایبند نباشند به ایران این حق داده شده که متناسب با آن از میزان تعهدات خود کم کند.