به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، فرماندار شیراز بعد از گذشت ٢٠ ساعت پس از پایان مدت زمان اخذ قانونی رأی در کلانشهر شیراز بالاخره در فایلی ویدئویی که از طریق روابط عمومی فرمانداری منتشر شده آمار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را ارائه کرد. محمدرضا امیری در این فایل ویدئویی گفت: در […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، فرماندار شیراز بعد از گذشت ٢٠ ساعت پس از پایان مدت زمان اخذ قانونی رأی در کلانشهر شیراز بالاخره در فایلی ویدئویی که از طریق روابط عمومی فرمانداری منتشر شده آمار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری را ارائه کرد.

محمدرضا امیری در این فایل ویدئویی گفت: در کلان شهر شیراز بالغ بر یک میلیون و ٣۶۴ هزار نفر واجد شرایط رأی دهی بودند که براساس آمار کسب شده ٣٣ درصد در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور داشته و نسبت به رأی دهی اقدام کردند.

وی افزود: براساس آرای مأخوذه ۴٣٣ هزار و ١٧١ رأی در کلان شهر شیراز اخذ شده است که از این تعداد ٣٨٣ هزار و ٣٣٨ رأی صحیح بوده است.

امیری تصریح کرد: از میان آرای اخذ شده سید ابراهیم رئیسی با کسب ٢٩٠ هزار و ۴٢۶ رأی در شیراز به عنوان نخست دست یافت، پس از آن محسن رضایی میرقائد با ٣٨ هزار رأی و عبدالناصر همتی با ٣۶ هزار و ۶۶ رأی و امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی با ١٨ هزار و ١۶ رأی در جایگاه‌های بعدی ایستاده‌اند.
گفتی است هنوز اعلام رسمی در خصوص شورای اسلامی شهر شیراز توسط نهادهای مربوطه صورت نگرفته است و استانداری نیز هنوز آمارهای مربوط به استان را اعلام نکرده است.