ه گزارش ایسنا، فرزاد فتاحی در هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی شورای اسلامی، اظهار کرد: حمایت‌های شورای شهر و شهرداری مشهد نه تنها در ورزش مشهد بلکه در توسعه ورزش استان بسیار تاثیرگذار بود و بار دیگر نام خراسان‌رضوی در تمامی استان‌ها با افتخار برده شد و به سمتی […]

ه گزارش ایسنا، فرزاد فتاحی در هفتاد و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهر مشهد در صحن علنی شورای اسلامی، اظهار کرد: حمایت‌های شورای شهر و شهرداری مشهد نه تنها در ورزش مشهد بلکه در توسعه ورزش استان بسیار تاثیرگذار بود و بار دیگر نام خراسان‌رضوی در تمامی استان‌ها با افتخار برده شد و به سمتی می‌رویم که روزهای خوب ورزش استان را شاهد باشیم.

وی بیان کرد: یکی از رموز موفقیت شهر مشهد یکدلی، هماهنگی و همراهی اعضای شورای شهر با دولت تدبیر و امید است که در یک راستا حرکت می‌کنیم و توانستیم برایند این کارها را در مسیر پیشرفت ببینیم. در سال ۹۷ ورزش استان علیرغم مشکلات بسیار زیاد توانست بر آن‌ها غلبه کند و موفقیت‌های بسیار خوبی را به دست آورد. تقریبا تمام بدهی‌های سنگین اداره کل با تلاش مقام عالی وزارتخانه پرداخت شد و توانستیم با برنامه‌ریزی خوب سال ۹۸ را شروع کنیم.

فتاحی با بیان اینکه در سال ۹۷، میزبان ۱۰ دوره اردوی تیم‌های ملی بودیم که بیش از ۹۵ درصد میزبانی‌ها در مشهد بود و ۹۷ میزبانی مسابقات کشوری و بین‌المللی را شاهد بودیم، عنوان کرد: در مسابقات آسیایی ورزشکاران خراسانی ۳۶ مدال کسب کردند که شامل ۱۵ مدال طلا، ۱۶ مدال نقره و ۵ مدال برنز بوده است. در مسابقات بین‌المللی نیز ۱۰۴ مدال کسب شده که ۳۵ مدال طلا، ۳۶ مدال نقره و ۳۳ مدال برنز بوده و ورزشکاران ما در مسابقات جهانی ۱ مدال طلا، ۱ نقره و ۱ برنز کسب کردند. نزدیک به ۱۵۰ بار پرچم ایران در کشورهای مختلف توسط ورزشکاران استان به اهتزاز درآمده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: توجه به ورزش بانوان برای ما اهمیت داشت، بنابراین جلسات مختلفی داشتیم. حمایت هیات‌های ورزشی در بحث بانوان باعث شد ورزش بانوان رشد چشمگیری داشته باشد. آقایان در مقام‌های برون‌مرزی ۳۴ مدال طلا، ۳۷ نقره و ۲۶ برنز و بانوان ۱۷ طلا، ۱۶ نقره و ۱۴ برنز کسب کردند. آقایان در مسابقات کشوری ۱۰۹ مدال طلا، ۱۸۳ مدال نقره و ۲۰۹ مدال برنز و خانم‌ها ۱۷۰ مدال طلا، ۱۹۵ مدال نقره و ۲۲۵ مدال برنز به دست آوردند.

وی افزود: این نشان می‌دهد که ورزش در بین بانوان ما رشد بسیار چشمگیری داشته و یکی از اهداف بسیار خوب دولت تدبیر در توسعه ورزش در بین آحاد مختلف جامعه به ویژه خانم‌ها محقق شده است. در مقام‌های تیمی آقایان ۶۵ عنوان تیمی و خانم‌ها ۷۰ عنوان تیمی به دست آوردند. ۴۹۸ نفر در آقایان و ۱۶۲ نفر از خانم‌ها به تیم ملی دعوت‌شده‌اند. ۷۰ نفر خانم و ۹۷ نفر مرد عضو تیم ملی داریم.

فتاحی ادامه داد: بخشی از حمایت‌های شورای شهر و شهرداری از ورزش باعث شده که ما ۵۳ تیم در لیگ برتر داشته باشیم که ۲۴ تیم در لیگ یک و ۲۵ تیم در لیگ‌های دسته دو و متمرکز باشگاهی هستند، ۱۸ تیم بانوان در لیگ برتر، ۱۰ تیم در لیگ دسته یک و ۹ تیم در لیگ دسته دو داریم. حضور این تیم‌ها باعث ایجاد شادابی در جامعه شده و مردم به تیم‌های ورزشی استان افتخار می‌کنند. بخش عمده‌ای از حمایت‌های شورای شهر و شهرداری باعث شد تیم‌های ورزشی خراسانی در لیگ‌های برتر دوران پر از موفقیتی را پشت سر بگذارند. در مسابقات فوتبال، والیبال و بسکتبال شور و شوق را مشاهده کردید.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با اشاره به اینکه در ۶ ماهه اول امسال نیز رشد خوبی نسبت به سال ۹۷ داشتیم، تصریح کرد: در ۶ ماهه اول ۸۵ مورد میزبانی کشوری و بین‌المللی و ۹ اردوی تیم ملی داشتیم که پیش‌بینی ما این است تا پایان سال این آمار ما به دو برابر افزایش می‌یابد. ۲۷ مدال آسیایی، ۷۳ مدال بین‌المللی و ۱۱ مدال جهانی کسب شده که از این مدال‌های جهانی، ۷ مورد طلا بوده است. در مقام‌های کشوری آقایان ۳۱۷ مدال و خانم‌ها ۳۰۷ مدال و در مقام‌های برون‌مرزی ۳۰ مدال توسط خانم‌ها و ۶۳ مدال توسط آقایان کسب شده است. ۱۲۱ نفر از ورزشکاران تیم ملی، آقایان و ۶۵ نفر از خانم‌ها هستند.

وی با بیان اینکه در بحث توسعه زیرساخت‌ها کارهای مهمی را صورت دادیم، عنوان کرد: سال ۹۷ حدود ۱۶۷ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های شهر مشهد داشتیم که امسال به ۲۰۲ میلیارد ریال رسیده است. تعدادی از پروژه‌هایی که سال‌های زیادی در مشهد تعطیل شده بود را نیز احیا کردیم. سالن ۶ هزار نفره مشهد که ۸ سال تعطیل بود با اعتبار ۳۲ میلیارد تومان به همیاری شهرداری واگذار شد، این پروژه بزرگ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

فتاحی اضافه کرد: استادیوم ثامن که ۱۵ سال از احداث آن می‌گذرد و یک ریال هزینه تعمیرات آن نشده بود، اکنون به یکی از استادیوم‌های خوب کشور تبدیل می‌شود. بحث چمن و گازکشی نیز

انجام شده و امسال بین ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان برای ثامن هزینه کردیم. سالن بین‌المللی ژیمناستیک شهر مشهد را افتتاح کرده و پیست اتومبیلرانی مشهد به عنوان یکی از بهترین‌ها را در حال احداث است که به زودی تکمیل خواهدشد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی افزود: سالن صخره‌نوردی، سالن کشتی، سالن ۶ هزار نفری، سالن طبقاتی، ۴ طبقه سالن شهید بهشتی، چمن مصنوعی استادیوم قدس و تختی، پیست دوومیدانی کوثر، زمین شماره دو ثامن، و پیست اتومبیلرانی جزو مهم‌ترین پروژه‌ها در شهر مشهد بوده که هم اکنون در حال احداث و تکمیل هستند.

وی ادامه داد: در حاشیه شهر مشهد ۸ زمین چمن مصنوعی در نظر گرفتیم که به زودی با تفاهم با شهرداری عملیات احداث آن شروع خواهد شد. امسال ۵۰ زمین فوتبال چمن مصنوعی در سطح استان و سال آینده نیز ۵۰ مورد خواهیم داشت که اعتبارات زمین چمن مصنوعی امسال تامین شده است.

فتاحی خاطرنشان کرد:در مراسم تجلیل از مدال‌آوران، ۳۶ نفر مورد تجلیل قرار گرفتند و استاندار برای ورزشکاران استان که سهمیه المپیک و پارالمپیک را بگیرند، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته‌اند. در المپیک فعلا دو سهمیه و پارالمپیک نیز دو سهمیه داریم که تا پایان سال تکمیل خواهد شد.

انتهای پیام