مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پروژه احداث اسکه شناور مسافری در بندر گناوه ۱۵ مردادماه و شناور مسافری بندر دیلم تا هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد. به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر،  سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه در بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پروژه احداث اسکه شناور مسافری در بندر گناوه ۱۵ مردادماه و شناور مسافری بندر دیلم تا هفته دولت امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر،  سیاوش ارجمندزاده روز سه شنبه در بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بنادر شمالی استان بوشهر اظهار داشت: مدت زمان اجرای این دو پروژه پنج ماه و مبلغ اولیه این پیمان نیز ۵۰ میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه‌ها شامل عملیات ساخت و نصب اسکله شناور، احداث پل دسترسی و متعلقات، تسطیح اراضی، استحصال زمین و اجرای سازه حفاظتی است.
ارجمند زاده ادامه داد: پروژه احداث ساختمان گارد و سردرب بندر گناوه نیز با ۹۰ میلیارد ریال اعتبار احداث می‌شود که تاکنون ۶۰ درصد اعتبار آن جذب شده و پیشرفت فیزیکی آن نیز ۷۱ درصد گزارش شده است.
وی اظهار داشت: این پروژه شامل احداث ساختمان به مساحت ۸۰۰ مترمربع در دو طبقه، تکمیل ساختمان گیت ورودی، محوطه سازی اطراف ساختمان گارد با مساحت حدود پنج‌هزار و ۴۰۰ متربع است.
ارجمندزاده ادامه داد: پروژه تعمیر اساسی منجر به pm ابنیه بنادر گناوه دیلم و لاور ساحلی نیز از مرداد سال گذشته با ۵۱ میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده و قرار شده ظرف ۱۸ ماه به اتمام برسد.
وی افزود: این پروژه شامل تعمیرات اساسی اداره، برج کنترل و پایانه مسافربری بندر گناوه، تعمیر اساسی نهایی برج کنترل و احداث آسانسور بندر دیلم و همچنین تعمیر اساسی نهایی برج کنترل و احداث آسانسور بندر لاور ساحلی است.
ارجمندزاده اظهار داشت:  مهمترین پروژه در بنادر شمالی استان بوشهر طرح جامع است که اجرا آن فعالیت ناوگان تجاری منطقه را توسعه و به  اشتغال و رونق اقتصادی این بنادر منجر خواهد شد.