«محسن کوهکن»، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره موضوع شفافیت منابع مالی در انتخابات و دغدغه همیشگی درباره پول‌های کثیف در انتخابات گفت: مساله اصلی نگرانی در باب هر منبع نامعلومی و هزینه کرد پول غیرشفاف در انتخابات است. عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از بررسی این موضوع در […]

«محسن کوهکن»، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا درباره موضوع شفافیت منابع مالی در انتخابات و دغدغه همیشگی درباره پول‌های کثیف در انتخابات گفت: مساله اصلی نگرانی در باب هر منبع نامعلومی و هزینه کرد پول غیرشفاف در انتخابات است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس از بررسی این موضوع در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات خبر داد و تشریح کرد: در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات درباره شفافیت منابع مالی صحبت شده و این تصور بود که با بررسی آن، طرح دغدغه‌ها در این حوزه نیز رفع می‌شود.

کوهکن تصریح کرد: اگر طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات تایید می‌شد تا ۸۰ درصد ابهامات فعلی درخصوص منابع مالی در فعالیت‌های انتخاباتی و کاندیداها رفع و به یک جهش قابل توجهی در ساماندهی در این حوزه دست پیدا می‌کردیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص موارد موجود در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات درباره شفاف‌سازی منابع مالی تبلیغاتی- انتخاباتی کاندیداها گفت: به‌طور مثال در آنجا قید کرده بودیم موسسات خیریه نمی‌توانند منبع کمک مالی به کاندیداها برای انتخابات باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه با رد این طرح توسط شورای نگهبان مساله منابع مالی نیز ابتر ماند. در حال حاضر هیچ شرایط و چارچوب خاصی در خصوص منابع مالی کاندیداها وجود ندارد از این حیث راه برای بی‌قانونی باز است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از تصمیم برای استخراج موارد مربوط به شفافیت منابع مالی از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات برای ارائه به صحن علنی خبر داد و گفت: با همراهی نمایندگان موارد مربوط به شفاف‌سازی منابع مالی را از طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات استخراج و به صورتی طرحی جدا ارائه می‌دهیم.