طبق اعلام هواشناسی از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه تا روز شنبه ۱۹ بهمن به سبب نفوذ یک توده هوای گرم دمای هوا ۴ تا ۷ درجه گرمتر می شود و روزهای پنج شنبه و جمعه افزایش دمای هوا نمود بیشتری دارد. همچنین از روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه تا پایان هفته آینده با نفوذ […]

طبق اعلام هواشناسی از روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه تا روز شنبه ۱۹ بهمن به سبب نفوذ یک توده هوای گرم دمای هوا ۴ تا ۷ درجه گرمتر می شود و روزهای پنج شنبه و جمعه افزایش دمای هوا نمود بیشتری دارد.

همچنین از روز یکشنبه ۲۰ بهمن ماه تا پایان هفته آینده با نفوذ یک توده هوای بسیار سرد دمای هوا ۸ تا ۱۵ درجه کاهش می یابد. 

پیش بینی می شود کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری یابد و در برخی نقاط مرتفع استان دمای هوا به آستانه صفر درجه سلسیوس و یا دمای منفی برسد.

 به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، افزایش دما از روز چهارشنبه تا روز شنبه هفته پیش رو و سپس کاهش ناگهانی و محسوس دما از روز یکشنبه تا پنج شنبه پیش بینی شده است. 

نوع مخاطره در هفته پیش رو سرمازدگی و یخ زدگی در باغات، مزارع، گلخانه ها و واحدهای تولیدی دامی در سطح استان اعلام شده که اثر آن یخزدگی و ایجاد خسارت به محصولات زراعی و باغی، سرمازدگی و ایجاد خسارت به گلخانه ها، دامداری ها، مرغداری ها و زنبورداری است. 

توصیه می شود 
– با توجه به کاهش ناگهانی و قابل ملاحظه دما و ایجاد سرمازدگی و یخزدگی در مزارع، باغات، واحدهای تولیدی دامی و زراعی، توصیه اکید می شود که تمهیدات لازم نسبت به حفاظت از محصولات کشاورزی و دامی اندیشیده شود.

اطلاعیه هواشناسی بوشهر چهارشنبه مورخ ۱۶ بهمن ماه ویژه هواشناسی دریایی:

از اواخر روز جمعه ۱۸ بهمن ماه و طی روز شنبه تا روز پنج شنبه به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس کاملاً مواج و طوفانی پیش بینی می شود. 

انتظار می رود طی این مدت سرعت وزش باد به بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج تا ۳ متر افزایش یابد. 

زمان شروع: روز شنبه ۱۹ بهمن ۹۸
نوع مخاطره: وزش باد شدید
منطقه اثر: سواحل استان و خلیج فارس
زمان پایان: پنج شنبه ۲۴ بهمن ۹۸
اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج تا حدود ۳ متر

توصیه می شود 
–  به سبب وزش باد شدید و تلاطم شدید دریا، از ترددهای دریایی به ویژه تردد شناورهای کوچک و تفریحی و مسافری طی این مدت اجتناب شود.

انتهای پیام