دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب توجه به فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را ضروری دانست و افزود: ما در این حوزه دارای سابقه طولانی هستیم، اما تجربه اندکی داریم. به طوری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل مسائل مختلف وارد این عرصه از فعالیت‌ها […]

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب توجه به فعالیت‌های بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را ضروری دانست و افزود: ما در این حوزه دارای سابقه طولانی هستیم، اما تجربه اندکی داریم. به طوری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل مسائل مختلف وارد این عرصه از فعالیت‌ها شدیم.

وی در ادامه تصریح کرد: ما به خوبی می‌دانیم که یکی از جنبه‌های حضور از طریق فعالیت‌های علم و فناوری است و دیپلماسی علمی یکی از مهمترین جنبه‌های توسعه ارتباط کشور با دنیا است و این می‌تواند زمینه صلح کشورها را فراهم کند. همچنان که در حال حاضر دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های داخل همکاری‌های خوبی را با دانشگاه‌ها و مراکز علمی پژوهشی خارجی آغاز کردند.

رئیس دانشگاه تهران همچنین توجه به آموزش به زبان غیر فارسی را یکی از مهمترین برنامه‌های دانشگاه تهران در حوزه جذب دانشجویان غیرایرانی عنوان کرد و گفت: دانشجویی که وارد ایران می‌شود، امکان فراگیری زبان فارسی همزمان با تحصیل را پیدا می‌کند و می‌تواند با ادبیات ایرانی آشنا شود. اما ارائه برنامه آموزشی به زبان غیر فارسی در جذب این دانشجویان کمک زیادی خواهد کرد.

وی در ادامه تاکید کرد: اینکه ما صرفاً در دانشگاه‌های خود مطالب را به زبان فارسی آموزش بدهیم، محدودیت‌های زیادی را برای دانشجویان خارجی ایجاد می‌کند. بنابراین ما در دانشگاه تهران به دنبال راه‌اندازی برنامه‌ای برای ارائه آموزش به زبان غیر فارسی هستیم.

دکتر نیلی در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تحصیلی جدید تعدادی از برنامه‌های درسی و رشته‌ها در دانشگاه تهران به زبان غیر فارسی ارائه خواهد شد.

انتهای پیام