عبدالهادی فقهی زاده در دیدار با نخبگان، هنرمندان و فعالان قرآنی لرستان که امروز هشتم بهمن‌ماه صورت گرفت، اظهار کرد: ۱۲ میلیارد تومان سال گذشته برای بیمه فعالان قرآنی کشور هزینه شد که این رقم امسال به ۲۸ تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. وی تصریح کرد: قرآن کریم بیدارکننده از غفلت، نور مبین، […]

عبدالهادی فقهی زاده در دیدار با نخبگان، هنرمندان و فعالان قرآنی لرستان که امروز هشتم بهمن‌ماه صورت گرفت، اظهار کرد: ۱۲ میلیارد تومان سال گذشته برای بیمه فعالان قرآنی کشور هزینه شد که این رقم امسال به ۲۸ تا ۳۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: قرآن کریم بیدارکننده از غفلت، نور مبین، شفاعت دهنده و چراغ راه است و دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن درصدد بی‌نیاز کردن ما به این کتاب آسمانی هستند اما مردم باید خود را نیازمند قرآن بدانند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به فعالیت هفت هزار بیمه‌شده قرآنی در کشور ادامه داد: پالایش بیمه‌های قرآنی از اردیبهشت‌ماه امسال آغازشده است و امیدواریم دو تا سه هزار ظرفیت جدید ایجاد کنیم.

فقهی‌زاده خاطرنشان کرد: همچنین دولت ۲۰ میلیارد تومان برای اختصاص تسهیلات چهار درصد به فعالین قرآنی تأمین اعتبار کرده است.

وی اضافه کرد: پنجم تا بیستم اردیبهشت‌ماه سال آینده برای نخستین بار نمایشگاه ملی مجازی قرآن کریم برگزار می‌شود تا علاقه‌مندان بتوانند منابع مطالعاتی مورد نیاز خود را به بهترین شکل تهیه کنند.

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه برای فعالان قرآنی در سطح ملی تخفیف‌های حمایتی در نظر گرفته شده است، بیان کرد: همچنین از ۷۳ طرح ملی مؤسسات مردمی قرآنی در فضای مجازی حمایت شده است.

فقهی‌زاده با اشاره به جایگاه ویژه علامه سید جعفر شهیدی در زمینه علمی و دانشگاهی قرآن کریم، افزود: لرستان چهره‌های شاخص بسیاری را به جامعه فرهنگی، هنری و بخصوص دینی کشور تقدیم کرده و در حوزه قرآن کریم چهره ماندگار و شاخصی همچون علامه فقید سید جعفر شهیدی، نیز از مفاخر این استان است که در محافل علمی و دانشگاهی قرآن کریم همواره منشاء و منبع کارهای بزرگی بوده است.

وی ادامه داد: معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای معرفی و شناساندن بیش از پیش عالمان قرآنی از برگزاری آیین ملی بزرگداشت و تبیین زوایای مختلف شخصیتی و علمی علامه شهیدی حمایت ویژه می‌کند و امیدواریم مقدمات این برنامه در استان و با همکاری و هماهنگی مسئولین فراهم آید.

احمد حسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز ضمن عرض خیرمقدم ویژه به معاون قرآن و عترت وزارت و مشاور اجرایی این معاونت، گفت: از تمام حمایت‌های صورت گرفته در حوزه قرآنی تشکر می‌کنیم و امید داریم که این حمایت‌ها بیشتر شود.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی استان علی‌رغم محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، با جدیت دنبال شده و ما در این ایام شاهد برگزاری اختتامیه جشنواره ملی موشن گرافیک آیات و همچنین راه‌اندازی حسینیه مجازی نورباران، مسابقات فرهنگی و کتاب‌خوانی، جشنواره فیلم و عکس محراب در خانه توسط دفتر قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بودیم.

انتهای پیام