حمید قنبری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای اولین بار دو میلیارد تومان اعتبار به مدارس عشایری مناطق محروم اختصاص داده شد. این اعتبار برای خرید چادر، تجهیزات سخت افزاری، امکانات و نیازمندی‌هایی که در افزایش کیفیت تدریس و آموزش نقش دارد، اختصاص داده شده است. وی بیان کرد: این اعتبار به مدارس عشایری […]

حمید قنبری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای اولین بار دو میلیارد تومان اعتبار به مدارس عشایری مناطق محروم اختصاص داده شد. این اعتبار برای خرید چادر، تجهیزات سخت افزاری، امکانات و نیازمندی‌هایی که در افزایش کیفیت تدریس و آموزش نقش دارد، اختصاص داده شده است.

وی بیان کرد: این اعتبار به مدارس عشایری ایذه، صیدون، باغملک، لالی، اندیکا، مسجدسلیمان، الوار گرمسیری، دزفول و سردشت با توجه به محرومیت بیشتر نسبت به دیگر مناطق تعلق گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش عشایری استان خوزستان با بیان اینکه در استان خوزستان ۶۸۰ مدرسه عشایری وجود دارد، افزود: با توجه به کمبود مدرسه در برخی مناطق انتظار می‌رود که تعداد مدارس عشایری استان به ۷۰۰ مدرسه برسد، از این تعداد مدرسه عشایری تنها به ۱۹۶ مدرسه اعتبار اختصاص داده شد.

قنبری در ادامه گفت: این ۱۹۶ مدرسه ضریب محرومیت بالاتری نسبت به دیگر مدارس عشایری دارند اما در تلاش هستیم که برای دیگر مدارس نیز اعتبار در نظر گرفته شود. این اعتبار برای اولین بار به مدارس محروم اختصاص داده شده است.

انتهای پیام