اصغر نورالله زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در سالهای گذشته اظهار کرد: زنان به ویژه زنان تحصیلکرده و دانشگاهی از ظرفیت بالقوه و بالایی در عرصه کارآفرینی برخوردارند و با وجود محدودیتهایی که در این میان هست، می‌توانند موانع را پشت سر گذاشته و به تولید و کارآفرینی […]

اصغر نورالله زاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در سالهای گذشته اظهار کرد: زنان به ویژه زنان تحصیلکرده و دانشگاهی از ظرفیت بالقوه و بالایی در عرصه کارآفرینی برخوردارند و با وجود محدودیتهایی که در این میان هست، می‌توانند موانع را پشت سر گذاشته و به تولید و کارآفرینی بپردازند.

خلاقیت و نوآوری دو مولفه مهم کارآفرینی 

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از خلاقیت و نوآوری به عنوان دو مولفه کارآفرینی نام برد و افزود: خلق ایده‌های جدید و ارائه راه‌کارهای نوین از ویژگی‌های یک کارآفرین موفق است. بانوانی که نوآوری و خلاقیت را سرلوحه کارآفرینی قرار داده‌اند به رشد کسب و کار خود و ایجاد اشتغال پایدار کمک کرده‌اند.

نورالله زاده از آمادگی صندوق کارآفرینی امید به منظور شبکه‌سازی و اتصال کارآفرینان و کسب و کارهای خرد و کوچک به یکدیگر خبر داد و گفت: یکی از مدل های کارآفرینی حمایت از طرح‌های روستایی و طرح‌های پشتیبان است که در آن محصول منطبق با نیاز بازار تولید می‌شود و توسط پشتیبان به فروش می‌رود.

وی گفت: به افرادی که نیاز به آموزش داشته باشند آموزش می‌دهیم تا توانمند شوند و بتوانند کسب و کاری برای خود راه‌اندازی کنند و از این طریق به اشتغال روستاییان کمک می‌کنیم.

اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به کسب‌وکارهای مناطق سیل‌زده

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در عین حال از اختصاص هزار میلیارد ریال تسهیلات به منظور بازسازی منازل و کسب و کارهای خرد مردم روستاهای سیستان و بلوچستان خبر داد.

نوراله‌زاده افزود: این تسهیلات با همکاری و مشارکت صندوق کارآفرینی امید و صندوق توسعه ملی به روستاهای سیل زده استان سیستان و بلوچستان پرداخت می‌شود و حمایت صندوق کارآفرینی امید از مردم مناطق سیل زده این استان تا برقرار شدن شرایط عادی ادامه خواهد داشت.

به گفته وی بعضی از کسب و کارها که به واسطه تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در این مناطق ایجاد شده بودند، بعد از وقوع حادثه سیل دچار آسیب شدند که صندوق به این افراد برای پرداخت اقساط مهلت می‌دهد تا بازپرداخت اقساط را با یک دوره تنفس دنبال کنند.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حمایت از توسعه اشتغال و کسب وکارهای خانگی بانوان و پرداخت تسهیلات به زنان سرپرست خانوار با هدف ایجاد فرصتهای شغلی و اشتغال مولد و پایدار از جمله برنامه‌ها و سیاستهای صندوق کارآفرینی امید در سالهای اخیر بوده است.

انتهای پیام