“گودرز باقری فرد” در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی در شهرستان باشت افزود: در مناطق سردسیر گونه‌های بلوط، بنه، زالزالک و گلابی وحشی و در مناطق گرمسیر کنار، کهور و اکالیپتوس کاشت شده است. وی بیان کرد: در همین راستا ۳ هزار هکتار عملیات اجرایی در بخش مرتع استان انجام گرفته که در راستای توسعه […]

“گودرز باقری فرد” در بازدید از پروژه‌های منابع طبیعی در شهرستان باشت افزود: در مناطق سردسیر گونه‌های بلوط، بنه، زالزالک و گلابی وحشی و در مناطق گرمسیر کنار، کهور و اکالیپتوس کاشت شده است.

وی بیان کرد: در همین راستا ۳ هزار هکتار عملیات اجرایی در بخش مرتع استان انجام گرفته که در راستای توسعه گیاهان دارویی در استان، که از این میزان ۲۳۰۰هکتار گیاهان دارویی و صنعتی از جمله باریجه و آنغوزه از گونه های بومی بوده است.

معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بهره‌برداری از گیاهان دارویی تصریح کرد: ۱۸ تن شیرابه آنغوزه توسط بهره‌برداران برداشت شد و درآمدی بالغ بر ۵ میلیارد تومان عاید آنها شد.

باقری فرد بیان کرد: ۱۴ آذر ماه امسال ۱۴۰ هزار نهال در ۳۲۰ هکتار عرصه های منابع طبیعی در راستای پویش ملی همزمان با سراسر کشور انجام شده است.

انتهای پیام