فرزاد توکلی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان، اظهار کرد: براساس رتبه بندی شاخص‌های ارتباطی ضریب نفوذ ADSL در کشور ۱۰.۵۶ درصد است اما ضریب نفوذ آن در استان گیلان ۱۲.۴۱ درصد است که در جایگاه نهم کشور قرار دارد. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت […]

فرزاد توکلی امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش گیلان، اظهار کرد: براساس رتبه بندی شاخص‌های ارتباطی ضریب نفوذ ADSL در کشور ۱۰.۵۶ درصد است اما ضریب نفوذ آن در استان گیلان ۱۲.۴۱ درصد است که در جایگاه نهم کشور قرار دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت همراه در استان ۸۰.۱۲ درصد است، افزود: در بخش اتصال در استان مشکلی وجود ندارد.  در تمام شهرهای استان پوشش ۳G و ۴G وجود دارد ولی در برخی از روستاها هنوز دسترسی وجود ندارد.

توکلی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارتخانه‌های ارتباطات با آموزش و پرورش مبنی بر اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، گفت: ۱۶۵۳ مدرسه در سطح روستاهای گیلان تا پایان خرداد ماه سال‌جاری به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند، در فاز نخست مدارس ۱۴۹۰ روستا و در فاز دوم مدارس ۱۶۳ روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شوند. تاکنون ۳۰۰ مدرسه از این سرویس برخوردار شده‌اند.

وی اضافه کرد: به موجب این تفاهم‌نامه مدارس روستایی به مدت دو سال ماهانه از ۳۰ گیگ اینترنت رایگان با پهنای باند دو گیگابایت بر ثانیه بهره‌مند می‌شوند، اگر مدرسه‌ای تجهیزات نداشته باشد تجهیزات لازم توسط وزارت ارتباطات به صورت رایگان تامین می‌شود. برای مناطقی هم که سرویس ADSL وجود ندارد مودم‌های داخلی تولید می‌شود تا قدمی در راستای کاهش شکاف دیجیتالی برداشته شود.

انتهای پیام