به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، اکنون که وضعیت رئیس فدراسیون کشتی مشخص شده و علیرضا دبیر این مسئولیت را برعهده گرفته است، دختران کشتی‌گیر چشم انتظار حمایت هستند تا به آرزوی خود که کسب مدال خوش رنگ در این بخش و بالا بردن پرچم ایران در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی است جامه عمل […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، اکنون که وضعیت رئیس فدراسیون کشتی مشخص شده و علیرضا دبیر این مسئولیت را برعهده گرفته است، دختران کشتی‌گیر چشم انتظار حمایت هستند تا به آرزوی خود که کسب مدال خوش رنگ در این بخش و بالا بردن پرچم ایران در عرصه‌های بین‌المللی و جهانی است جامه عمل بپوشانند. تیم ملی آلیش بانوان ۱۶ مرداد ماه مسابقات قهرمانی آسیا، ۱۱ شهریور بازی‌های جهانی هنرهای رزمی داخل سالن آسیا و ۸ مهرماه مسابقات جهانی آلیش را پیش رو دارد. دختران ملی‌پوش تمرینات خود را از ۲۵ تیرماه آغاز کردند و اکنون چشم انتظار حمایت مسئولان فدراسیون برای اعزام به مسابقات هستند.

مریم احمدی، کاپیتان تیم ملی کشتی آلیش بانوان که در انتخابات به عنوان نماینده ورزشکاران بانو حق رای داشت، در این مورد به ایسنا گفت: طبق حرف‌هایی که از آقای دبیر شنیدیم، گویا قصد حمایت  از بخش بانوان را دارد. امیدوارم روی حرفش بماند. به او ایمان داریم که کشتی بانوان را به جایگاه بهتری برساند.

او در این مورد افزود: نزدیک اعزام به مسابقات برون مرزی هستیم. امیدوارم اعزام‌هایمان انجام شود چون همه انگیزه مان به همین مسابقات برون مرزی است. بعد از انتخابات آقای دبیر به من گفت مطمئن باشید به بانوان دید دیگری دارم. امیدوارم که دیدش مثبت باشد.

کاهش انگیزه دختران بعد از رفتن خادم

احمدی در مورد علاقه دختران به این رشته بیان کرد:  دختران کشتی‌گیر خیلی به این رشته علاقه دارند اما در مدتی که  فدراسیون دغدغه رئیس داشت انگیزه آنها کم شد. حرف‌هایی از گوشه و کنار می‌رسید که اگر کشتی بانوان دست هر کسی جز آقای بنی تمیم بیفتد ممکن است منحل شود به همین دلیل الان همه با دید خاصی از آقای دبیر انتظار حمایت دارند.

او در ادامه افزود: فقط حمایت می‌خواهیم. کشتی قشر ضعیف جامعه ورزشی است و الان آقای دبیر آمده که این شرایط را عوض کند. امیدوارم به کشتی بانوان هم دید بهتری داشته باشد.

کاپیتان تیم ملی کشتی آلیش در مورد جدایی برخی از کشتی‌گیران از این رشته به دلیل بی‌توجی‌ها گفت: حرف‌هایی پخش می‌شد که ممکن است کشتی بانوان منحل شود یا فقط یکی از رشته‌های آلیش یا کلاسیک باقی بماند به همین دلیل تعدادی از دختران این رشته را کنار گذاشتند. دلیل‌شان فقط همین بود وگرنه همگی در زمان آقای خادم با شور و شوق کار می‌کردند.

تنها دغدغه ملی‌پوشان اعزام به مسابقات است

او در مورد شرایط اردوی تیم ملی آلیش بانوان که در حال برگزاری است، بیان کرد:  اردو در شرایط خیلی خوبی پیگیری می‌شود و تنها دغدغه ملی‌پوشان اعزام به مسابقات برون مرزی است. در اردو حرف و حدیث ها در مورد اعزام شدن یا نشدن زیاد است اما به عنوان کاپیتان به ورزشکاران گفتم هر چیزی که خیر است پیش می‌آید. اگر اعزام نشویم دستمان به جایی بند نیست. تنها  تلاشی که می‌توانیم بکنیم، انجام درست تمریناتمان است.

اعزام نشویم همه از کشتی می‌روند

 احمدی در پاسخ به این سوال که اگر اعزام نشوید همچنان این رشته را ادامه می‌دهید؟ گفت: وقتی اعزام نشویم همه از کشتی می‌روند. تقریبا یک سال است که کشتی بانوان در حالت تعلیق است. در این مدت فقط دو دوره مسابقات کشوری داشتیم و آن هم برای این بوده که کشتی گیران در رشته های دیگر پخش نشوند.  

انتهای پیام