به گزارش خبرنما به نقل از چهارشنبه شب دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با وی، ادامه داد: ضرورت دارد به کیفیت خدمات رسانی به مددجویان اهمیت داد و کمیت را تا زمانی که توانتان زیاد شود، محدود کنید تا کمک […]

به گزارش خبرنما به نقل از چهارشنبه شب دفتر آیت الله ناصر مکارم شیرازی، این مرجع تقلید در دیدار با سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) با وی، ادامه داد: ضرورت دارد به کیفیت خدمات رسانی به مددجویان اهمیت داد و کمیت را تا زمانی که توانتان زیاد شود، محدود کنید تا کمک قابل توجهی به نیازمندان صورت بگیرد.

وی توانمندسازی و رفع نیازهای اساسی مددجویان کمیته امداد را  ضروری دانست و گفت: اشتغال، تحصیل، مسکن و ازدواج مهمترین نیازهای جوانان تحت پوشش است که باید به این امور توجه جدی کرد.

آیت الله مکارم شیرازی بر ضرورت توجه به تحصیل افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تأکید کرد و افزود: اگر این افراد تحصیلات داشته باشند، همین تحصیلات مقدمه یافتن شغل مناسب در آینده برایشان خواهد بود.

وی ادامه داد: مواردی همچون مسکن، اشتغال و نیازهای فرهنگی از عمده نیازهای مددجویان این کمیته است و باید به همه این نیازها از سوی مسولان این نهاد توجه شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه کمیته امداد نباید نیازمند پرور باشد، بلکه باید به دنبال توانمندسازی افراد تحت پوشش بود، اظهار داشت: اکثر افراد تحت پوشش کمیته امداد، بیمار یا سالخورده نیستند، بلکه قابلیت توانمدسازی دارند و باید مسائل آنها را در صورتی که جوان هم باشند، حل شود؛ باید به این افراد آموزش داده شود تا خودشان را همواره وابسته به کمیته امداد ندانند و باور کنند که این نهاد (تنها) وظیفه دارد آنها را توانمند و مستقل سازد.

وی در ادامه لزوم آموزش های مذهبی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)  را مورد اشاره قرار داده و گفت: این کار دو فایده دارد؛ یکی این که این افراد مذهبی می شوند و دیگر این که هیچگاه به کمیته امداد خیانت نکرده و همواره مطابق وظیفه شرعی خود عمل می کنند؛ در این زمینه اگر کتاب های فشرده مختصری راجع به عقاید و اخلاق در اختیار این افراد قرار داده شود، نیز خوب است.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی فعالیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) در بستر رسانه ها بیان کرد: شما باید فعالیت های خود را رسانه ای کنید تا مردم بدانند کمیته امداد با پشتوانه اسلام کارهای بزرگی انجام می دهد.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: تبلیغ عملکرد کمیته امدادً به صورت غیر مستقیم نوعی تبلیغ برای اسلام محسوب شده و از طرفیً اگر جامعه در جریان این فعالیت ها قرار گیرد، خیرین تشویق شده و افراد نیکوکار بیشتری برای کمک رسانی پیدا خواهند شد.

این مرجع تقلید، کار مسولان کمیته امداد امام خمینی(ره) را نوعی عبادت خواند و ادامه داد: نیروهای این نهاد باید نسبت به مددجویان و امور آنها دلسوز باشند، زیرا دلسوزی کردن غیر از انجام وظیفه است.

وی اظهار داشت: مسئولان کمیته امداد باید خدمت رسانی به مددجویان را صرفاً وظیفه خود تلقی نکنند، بلکه تصور کنند برای خودشان می خواهند خدمت رسانی کنند؛ به هر حال این کار عبادت بزرگی است و خدمتی برای مردم و منشأ برکات برای جامعه به حساب می آید و بلاها بر اثر این خدمات دفع خواهد شد.

سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) روز چهارشنبه در سفر به قم با تنی چند از مراجع تقلید در این شهر دیدار و گفتگو کرد. /