مهرداد ویسکرمی امروز ششم بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از عوامل و نشانه‌های توسعه یک کشور، استان و منطقه تأسیس فرودگاه است. وی تصریح کرد: فرودگاه خرم‌آباد حدود ۹۰ سال قدمت دارد اما متأسفانه توسعه درخور و شایسته خود را پیدا نکرده است یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور هست. نماینده مردم خرم‌آباد و […]

مهرداد ویسکرمی امروز ششم بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از عوامل و نشانه‌های توسعه یک کشور، استان و منطقه تأسیس فرودگاه است.

وی تصریح کرد: فرودگاه خرم‌آباد حدود ۹۰ سال قدمت دارد اما متأسفانه توسعه درخور و شایسته خود را پیدا نکرده است یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور هست.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات خوبی برای توسعه فرودگاه خرم‌آباد انجام شده است.

ویسکرمی اضافه کرد: مسائل پروژه عمرانی فرودگاه با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) حل شده است و پس از تأمین اعتبار لازم تا بهار سال ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد.

وی بیان کرد: فرودگاه خرم‌آباد آمادگی کامل را برای برقراری پروازهای عتبات عالیات را دارد و زائرین می‌توانند پروازهای خود را از این فرودگاه انجام دهند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: این نقطه عطفی است که می‌تواند مبنای خوبی برای توسعه و رابطه استان با خارج استان باشد.

ویسکرمی اظهار کرد: هواپیماهای سبک گردشی و کوچک می‌تواند نقاط مختلف استان را به هم وصل کند و در بخش توریست و گردشگری می‌تواند مؤثر باشد.

وی تصریح کرد: قرار است ایستگاه راه‌آهن نزد فرودگاه خرم‌آباد داشته باشد که ارتباط بین راه‌آهن و جاده آزادراه و فرودگاه برقرار می‌شود و اگر منطقه پارسیلون به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی مشخص شود می‌تواند در توسعه استان و شهرستان خرم‌آباد بسیار مؤثر و مفید باشد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: کسانی که بتوانند در حیطه هواپیماهای کوچک و چند نفره سرمایه‌گذاری کنند و امکانات خوبی در فرودگاه وجود دارد.

ویسکرمی اضافه کرد: امیدواریم که فرودگاه خرم‌آباد ارتباط استان را با خارج از کشور به‌راحتی برقرار کند و در درون استان با هواپیماهای سبک ارتباط بین سایر نقاط استان با مرکز استان برقرار شود و با هزینه بسیار کمتری بتوانیم پرواز هوایی بسیار مفیدی داشته باشیم.

وی بیان کرد: باید تلاش شود فرودگاه استان به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور به جایگاه حقیقی خود برسد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس ادامه داد: در حال حاضر هواپیماهای سنگین در ابن فرودگاه می‌توانند فرود بیایند گرچه ما با توجه به قدمتی که داریم جایگاه ما باید در حیطه فرودگاهی باید بیشتر از این باشد.

انتهای پیام