حمید غیاثی در گفت  وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از شامگاه دوشنبه پنجم اسفندماه تا پایان روز چهارشنبه هفتم اسفندماه در نقاط مختلف استان مرکزی شاهد بارش باران و برف بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیمتر خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه حجم بارش‌ها براساس آنچه که اعلام شده […]

حمید غیاثی در گفت  وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از شامگاه دوشنبه پنجم اسفندماه تا پایان روز چهارشنبه هفتم اسفندماه در نقاط مختلف استان مرکزی شاهد بارش باران و برف بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیمتر خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه حجم بارش‌ها براساس آنچه که اعلام شده است در شهرستان‌های جنوب و جنوب غربی استان مرکزی شامل شهرهای کمیجان، خنداب، شازند و خمین بسیار بالاست، افزود: به دلیل ورود سامانه بارشی قوی پیش بینی می‌شود که نوع بارش‌ها در ارتفاعات و نقاط سردسیر استان مرکزی به صورت برف باشد.

وی بیان کرد: براین اساس از سوی ستاد مدیریت بحران استان مرکزی به کلیه بخشداران، شهرداران، دهیاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی، دستور آماده باش ۱۰۰ درصدی صادر شده است.

غیاثی در ادامه به کاهش محسوس دمای هوای استان و نیز اختلال احتمالی  تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی اشاره کرد و افزود: از تمامی مردم استان درخواست می شود که از تردد و مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند و در صورت نیاز به مسافرت خودروی خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی تصریح کرد: ازآنجاکه امکان برودت هوا و احتمال تبدیل بارندگی‌های پیش رو در نقاط سردسیر و ارتفاعات به برف وجود دارد در هنگام مسافرت حتما از تجهیز خودروی خود به سیستم گرمایشی و سوخت مطمئن باشند و نقاط سردسیر استان نیز نسبت به ذخیره سازی آب و نان اقدام کنند.

وی همچنین با اشاره به تمهیدات اتخاذ شده پس از وقوع سیل ابتدای سال جاری در استان مرکزی گفت: لایروبی مسیل‌ها و رودخانه‌ها توسط شرکت سهامی آب منطقه‌ای مرکزی و دهیاری های روستاهایی که با وقوع سیل مواجه بودند انجام شده است و امیدواریم که شدت بارش‌های پیش بینی شده در دو روز آینده مشکلی بوجود نیاورد.

گفتنی است، فرمانداری خنداب نیز با صدور اطلاعیه ای از مردم خواسته است باتوجه به احتمال وقوع برف سنگین، مردم نان و آب آشامیدنی موردنیاز خود برای یک هفته را تهیه کنند.

انتهای پیام