آفتاب‌‌نیوز : به گزارش خبرنما به نقل از سی‌ان‌ان، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا امروز سه شنبه و ساعاتی پیش از آغاز استیضاح ترامپ در سنای کشورش در سخنانی از قطعنامه این مجلس درباره روند برگزاری جلسات استیضاح انتقاد کرد. رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره به خبرنگاران گفت: […]

آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش خبرنما به نقل از سی‌ان‌ان، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا امروز سه شنبه و ساعاتی پیش از آغاز استیضاح ترامپ در سنای کشورش در سخنانی از قطعنامه این مجلس درباره روند برگزاری جلسات استیضاح انتقاد کرد.

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا در این باره به خبرنگاران گفت: ما شب گذشته برای نخستین بار متن قطعنامه «میچ مک کانل» (رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا) را درباره روند برگزاری جلسات محاکمه مشاهده کردیم.

آدام‌شیف: روند استیضاح ترامپ شبیه یک محاکمه متقلبانه است

«آدام شیف» در این باره اضافه کرد: وقتی که متن را دیدیم متوجه شدیم چرا آنها نگذاشتند از متن قطعنامه مطلع شویم. این قطعنامه طوری است که باعث می‌شود روند استیضاح اصلاً شبیه به روند محاکمه بیل کلینتون رئیس جمهور پیشین امریکا نباشد. این روند یک محاکمه منصفانه نیست. این روندی برای یک محاکمه متقلبانه است.

وی در ادامه افزود: این روندی است که نشان می‌دهد شما می‌خواهید در کنار رئیس جمهوری حرکت کرده و به او اجازه دهید به ایجاد اخلال در روند اقدامات کنگره و مخفی کردن حقایق از مردم آمریکا، ادامه دهد.

گفتنی است، روند اعلامی «میچ مک کانل» رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا برای استیضاح ترامپ در سنای این کشور به گونه ایست که محاکمه در ۴ روز برگزار می‌شود؛ در ۲ روز نخست، ۱۲ ساعت به تیم رؤسای محاکمه و ۱۲ ساعت به وکلای ترامپ وقت اختصاص داده می‌شود؛ شهادت شهود هم پشت درهای بسته به انجام می‌رسد.