قاسم ساعدی  در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده استان خوزستان بیان کرد: متاسفانه در مناطق سیل زده استان هنوز مشکلاتی وجود دارد و دولت به برخی از وعده‌های خود عمل نکرده است. مهم‌ترین دغدغه مردم استان خوزستان پرداخت خسارت کشاورزان است. وی در ادامه اظهار کرد: برای پرداخت […]

قاسم ساعدی  در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده استان خوزستان بیان کرد: متاسفانه در مناطق سیل زده استان هنوز مشکلاتی وجود دارد و دولت به برخی از وعده‌های خود عمل نکرده است. مهم‌ترین دغدغه مردم استان خوزستان پرداخت خسارت کشاورزان است.

وی در ادامه اظهار کرد: برای پرداخت خسارت به کشاورزان سامانه‌ای راه‌اندازی شده که باید هفت‌خوان رستم را پشت سر بگذارند و این امر منجر به نارضایتی مردم شده است. در ابتدا بخشی از کشاورزان مبلغ اندکی دریافت کردند اما اکنون شاهد هستیم که خسارت بخش اعظمی از کشاورزان پرداخت نشده است.

نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ادامه این روند منجر به ناراحتی و نارضایتی کشاورزان و دامداران شده است. متاسفانه برخی از آمار و ارقام در رسانه ملی در خصوص پرداخت خسارات شنیده می‌شود که با واقعیت فاصله داشته و مردم را ناراحت می‌کند.

ساعدی در ادامه با اشاره به وضعیت راه‌های روستایی بیان کرد: متاسفانه هنوز بخشی از راه‌ها و جاده‌ها به طور اساسی بازسازی نشده است و برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است که باید هرچه سریع‌تر به وضعیت رسیدگی شود. از بنیاد مسکن تهران و نیروهای سپاه پاسداران تقدیر و تشکر می‌کنیم چرا که ساخت‌وسازهای مسکن در حال انجام است و مساعدت‌های خوبی را داشتند. از بنیاد مستضعفان و تمام بخش‌ها تقدیر و تشکر داریم، چرا که بسته‌های کالای حمایتی را تهیه کرده و در اختیار مردم قرار دادند.

وی افزود: اما در بحث جاده‌های روستایی که پل ارتباطی روستاها هستند و پرداخت خسارت به کشاورزان متاسفانه دولت تعلل کرده و باید هرچه سریع‌تر اقدام عملی انجام دهد.

انتهای پیام