عصرایران-  E63S واگن را باید یک معجون کامل در مجموعه مرسدس بنز دانست؛ خودرویی که ویژگی سدان های قدرتمند آلمانی را با فرمول لوکس مرسدس در طراحی ترکیب کرده و در عین حال یک واگن برای خانواده های پرجمعیت و مناسب برای سفر نیز به نظر می رسد! طراحی به جرات می توان این محصول […]

عصرایران-  E63S واگن را باید یک معجون کامل در مجموعه مرسدس بنز دانست؛ خودرویی که ویژگی سدان های قدرتمند آلمانی را با فرمول لوکس مرسدس در طراحی ترکیب کرده و در عین حال یک واگن برای خانواده های پرجمعیت و مناسب برای سفر نیز به نظر می رسد!

طراحی

به جرات می توان این محصول را یکی از زیباترین های کلاس واگن در بازار جهانی دانست. از نظر جزئیات هیچ چیز از نمونه سدان خود کم ندارد و حتی در برخی موارد برتری های خود را نیز به نمایش می گذارد. سقف طولانی آن با شیبی هنرمندانه به انتها می رسد و طی این مسیر چشمان مخاطب را با خود همراه می سازد.

در قسمت دماغه یک جنگنده تمام عیار است که با اعتماد به نفس بالا آمادگی آغاز چالش با رقبا را دارد. در نمای جانبی جزئیات فیبر کربن و رینگ های ۲۰ اینچی مشکی مات دلبری های خاص خود را دارند. در فاصله میان پره های رینگ کالیپرهای سیستم ترمز کربن-سرامیک نیز جلب نظر می کند.

کابین

وقتی وارد این فضا می شوید؛ استانداردهای مرسدس بنز شما را مجذوب خود خواهد کرد. تریم فیبرکربن، چرم بسیار باکیفیت و پوشش الکانتارا، جزئیات زرد رنگ و البته فناورانه های آلمانی همه چیز در بهترین سطح ممکن قرار دارند.

سیستم هوشمند و اختصاصی امباکس مرسدس اینجا فعال است. نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی نشانگر امپر و کنار آن نمایشگر ۱۲٫۳ اینچی سیستم سرگرمی بخش اعظم قسمت جلویی کنسول را به خود اختصاص داده اند.

در بخش ایمنی نیز مواردی مانند: ترمز اتوماتیک اضطراری، دستیار پارک فعال، دوربین ۳۶۰ درجه، هشدار خروج از خط و دستیار حفظ خودرو بین خطوط، دستیار هدایت هوشمند، کروز کنترل تطبیق و… قابل اشاره هستند.

پیشرانه

همانطور که اشاره شد؛ با یک مبارز خیابانی هم سر و کار داریم! زیرا زیر درپوش موتور یک تپنده ۸ سیلندر ۴ لیتری توربودوقلو با ۶۰۳ اسب بخار و گشتاور ۶۲۷ پوندفوت قرار دارد تا این واگن آتشین براحتی بسیاری از رقبای خود را پشت سر بگذارد.

خودرو طی ۳٫۴ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۹۶ کیلومتر برساعت می رسد و سیستم تمام چرخ محرک اختصاصی+۴ ماتیک نیز برای آن فعال است. به آنچه گفته شد، مهندسی تعلیق تطبیقی مرسدس را نیز اضافه کنید تا مفهوم یک رانندگی نرم کاملا برایتان روشن شود!

بیشینه سرعت بطور الکترونیکی روی ۲۹۰ کیلومتر برساعت محدود شده است.

برای این مرسدس ۲۱۴۳  کیلوگرمی اطلاعات مصرف سوخت ۱۰۰ کیلومتر رانندگی بدین شرح است: در شرح ۱۴٫۷ لیتر، در بزرگراه ۱۰٫۲ لیتر و در حالت ترکیبی ۱۱٫۷ لیتر.

قیمت پایه ۱۱۲۴۵۰ دلار است و در مدلی که تصاویر آن برای مطلب امروز استفاده شد با توجه به آپشن به ۱۳۹۷۱۱ دلار می رسد.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *تاریکی مطلق؛ مرسدس بنزی با امضای برابوس! (+فیلم و تصاویر) *اس ال؛ افسانه ای ۶۷ ساله از تکامل در مرسدس بنز! (+تصاویر) *قدرتمندترین مرسدس ۴ سیلندر جهان یک خودروی شهری است! (+تصاویر) *جی ال اس۵۸۰؛ شاسی بلند درشت اندام ۲۰۲۰ مرسدس با پیشرانه ۸ سیلندر(+تصاویر) *اس۶۵ فاینال ادیشن ۲۰۲۰؛ خاص ترین مرسدس بنز اس-کلاس فقط ۱۳۰ دستگاه! (+تصاویر) *معرفی مرسدس بنز ” AMG GT R” مدل ۲۰۲۰/ ویژگی های برتر کوپه رام نشدنی آلمانی(+فیلم و تصاویر) *مرسدس بنز ایی۶۳ مدل ۲۰۲۱ معرفی شد/ کلاس سالون و استیت با تپنده پرقدرت ۸ سیلندر(+تصاویر) *مرسدس بنز آ ام گ C63 S مدل ۲۰۲۰ معرفی شد/ کابریولت قدرتمند آلمانی با برچسب ۸۵ هزار دلاری (+تصاویر) *اس۶۵ فاینال ادیشن ۲۰۲۰؛ خاص ترین مرسدس بنز اس-کلاس فقط ۱۳۰ دستگاه! (+تصاویر) *شاسی بلند فوق لوکس مرسدس بنز معرفی شد/ خودرویی که کابین آن با بخش فرست کلاس هواپیما مقایسه می شود! (+فیلم و تصاویر)