دکتر محمود ثمینی شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا لازم الاجراست و همه دستگاه‌های دولتی در اجرای آن ها با هم همکاری داشته باشند، افزود: اقدامات به گونه‌ای نباشد که به لحاظ روانی در جامعه القا […]

دکتر محمود ثمینی شامگاه دوشنبه ۲۶ خرداد در کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا لازم الاجراست و همه دستگاه‌های دولتی در اجرای آن ها با هم همکاری داشته باشند، افزود: اقدامات به گونه‌ای نباشد که به لحاظ روانی در جامعه القا شود، ویروس کرونا کم رنگ شده یا از بین رفته است.

وی افزود: لرستان در حال گذراندن پیک جدید بیماری و در وضعیت هشدار قرار دارد که باید این موضوع به مردم اطلاع رسانی شود.

ثمینی گفت: با اقدامات مناسب و فرهنگسازی، حساسیت مردم را نسبت به بیماری افزایش داده و خطر بیماری اطلاع رسانی شود.

معاون استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های استان در زمینه مقابله با بیماری محدود است و در صورت بحرانی شدن شرایط ممکن است امکانات پزشکی پاسخگوی مشکلات نباشد، تصریح کرد: با این تفاسیر پیشگیری ضرورت بیشتری پیدا می‌کند.

وی گفت: دستگاه‌های فرهنگی زمینه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه را فراهم کنند.

ثمینی در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش از ظرفیت شبکه شاد علاوه بر آموزش دروس جهت آموزش خانواده ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری استفاده کند، بیان کرد: کارکنان دولت بر اساس مصوبه ستاد بدون ماسک در محل کار حاضر نشوند و ارباب رجوع نیز با ماسک وارد ادارات شود.

وی عنوان کرد: صدا و سیما مرکز استان نسبت به تهیه گزارش از فرمانداران شهرستان های استان به عنوان روسای ستاد شهرستانی اقدام کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه موضوع اطلاع رسانی و فرهنگ سازی طی مصاحبه با نخبگان، فرهیختگان و نماینده  ولی فقیه توسط صدا و سیما انجام و در فواصل مختلف از شبکه استانی پخش شود، اظهار کرد: .نظارت‌ها بر صنوف و مشاغل برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی بیشتر شود و کسبه نیز نسبت به رعایت نکات بهداشتی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: برای اجرای تصمیمات نیازمند همکاری مردم و مسئولین با هم هستیم.

ثمینی یادآور شد: فرمانداری‌ها نسبت به تشکیل تیم‌های نظارت اقدام و از ظرفیت دهیاران، بخشداری ها و نیروی انتظامی جهت همکاری استفاده کنند.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در جهت آگاهی بخشی و کنترل مداحان به منظور عدم حضور در مراسم ختم، تشییع و تدفین اقدام کنند، گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه هیأت امنای مساجد را در خصوص عدم برگزاری مراسم ختم در مساجد توجیه کنند.

ثمینی بیان کرد: شهرداری ها به عنوان متولی صدور جواز دفن از خانواده های متوفی تعهد عدم برگزاری مراسم ختم اخذ کنند.

وی اهتمام ویژه مسئولین در اجرای اقدامات پیشگیرانه را خواستار شد و افزود: عوامل اجرایی و تیم‌های نظارت نسبت به اجرای دستورالعمل ها توجه ویژه داشته باشند تا بتوانیم  با همکاری مردم از وضعیت هشدار عبور کنیم.

انتهای پیام