محمدرضا عباسی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تمامی این کودکان خانواده دارند و تنها ساعاتی از روز را در خیابان کار می‌کنند؛ البته در حال حاضر تمام ۹۰۴کودک در خیابان نیستند. وی گفت: ۶ مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در خوزستان راه‌اندازی شده که ۲ مرکز در اهواز و مابقی […]

محمدرضا عباسی سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تمامی این کودکان خانواده دارند و تنها ساعاتی از روز را در خیابان کار می‌کنند؛ البته در حال حاضر تمام ۹۰۴کودک در خیابان نیستند.

وی گفت: ۶ مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در خوزستان راه‌اندازی شده که ۲ مرکز در اهواز و مابقی در شهرستان‌های مسجدسلیمان، اندیمشک، آبادان و دزفول قرار دارند، خدماتی که در این مراکز ارائه می‌شود شامل خدمات آموزشی (مهارت‌های زندگی، آموزش کمک تحصیلی) است که همه این آموزش‌ها در راستای همگام بودن کودکان کار با آموزش‌وپرورش در حال انجام است ، بسیاری از این کودکان محصل هستند.

عباسی ادامه داد: آموزش فنی و حرفه‌ای برای خانواده‌های کودکان کار و خود کودکان کار که به فعالیت‌های فنی‌وحرفه‌ای علاقه‌مند هستند در نظر گرفته شده است تا به اشتغال‌زایی آن‌ها در خانه‌ کمک شود.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خوزستان بیان کرد: به عنوان مثال مواردی بوده که مادر کودک به خیاطی علاقه‌مند بوده که علاوه بر آموزش‌چرخ خیاطی نیز در اختیار وی گذاشته شده است تا در خانه اشتغال‌زایی کند و منبع درآمدی داشته باشد.

وی گفت: تعدادی از کودکان کار که بالای ۱۵سال سن دارند از ادامه تحصیل منصرف شده و به فعالیت‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار علاقه‌مند هستند ، که با همکاری فنی‌وحرفه‌ای تعدادی از آن‌ها به مراکز آموزشی در راستای آموزش و اشتغال‌زایی سالم معرفی شدند.

عباسی در ادامه با اشاره به مطالب منتشر شده درخصوص تصادف و مصدوم شدن۲ کودک کار در شهرکوت عبدااله شهرستان کارون بیان کرد: پرونده ای از این ۲ کودک در بهزیستی وجود ندارد و باید مراجع قضایی و یا نیروی انتظامی در خصوص حادثه تصادف این ۲ کودک اظهار نظر کنند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان ادامه داد: وظیفه بهزیستی در قبال کودکان کار ارائه آموزش های مهارتی و فنی و آموزش در خصوص آسیب های اجتماعی است، جمع آوری کودکان کار توسط نیروی انتظامی و شهرداری انجام می شود.

وی افزود: کودکان کار توسط بهزیستی با حمایت های روانی و آموزش های مهارتی ساماندهی می شوند و در مراکز روزانه حمایتی آموزشی بازتوانی می شوند.

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا در چند روز اخیر مطالبی در رابطه با حادثه تصادف برای ۲ کودک کار در شهرکوت عبداله شهرستان کارون منتشر شده است.

گفته شده این ۲ کودک از نظر جسمی و سلامتی وضعیت مناسبی ندارند.