به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا،محمد مهدی بانشی پنجشنبه شب در آئین تودیع و معارفه رئیس شبکه شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار داشت: تاکنون ۹ نفر در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر بیماری ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که هشت نفر از آنان بیماری زمینه ای داشته اند. وی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا،محمد مهدی بانشی پنجشنبه شب در آئین تودیع و معارفه رئیس شبکه شبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار داشت: تاکنون ۹ نفر در کهگیلویه و بویراحمد بر اثر بیماری ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند که هشت نفر از آنان بیماری زمینه ای داشته اند.

وی افزود میانگین غربالگری استان در مرحله نخست ۹۸.۲ درصد بوده و در مرحله دوم کهگیلویه و بویراحمد زودتر از بسیاری از نقاط کشور شروع کرد.

وی از آغاز مرحله سوم بیماریابی ویروس کرونا از روز شنبه سیزدهم اردیبهشت در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: شاخص نمونه گیری بیماری ویروس کرونا در استان تا روز سیزدهم فروردین چهار برابر میانگین کشوری است که این یک موفقیت برای مسئولان استان محسوب می شود.

بانشی وضعیت بیماری ویروس کرونا در استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: شاخص های میزان ابتلا به این بیماری در گچساران بهتر از سایر نقاط استان است.

وی تاکید کرد: با وجود این موفقیت ها همچنان رعایت پورتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تا زمان مهار بیماری ضرورتی حیاتی است و در صورت کوتاهی در این مساله خطر استان را تهدید می کند.

بانشی ادامه داد:یکی از شاخص های موفقیت سیستم سلامت دامنه ارائه خدمت به شهروندان است که کهگیلویه و بویراحمد با ارائه خدمت به ۹۰ درصد از جمعیت شاخص بسیار خوبی دارد.

بانشی گفت:بعد از گذشت ۴۲ روز از سال ۱۳۹۹ ،  ۹۵ درصد از مردم گچساران از سیستم سلامت خدمت دریافت کرده اند.

وی از فعالیت های نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی درباره همکاری با ستاد بیماری ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان گچساران نیز در این آئین گفت:موفقیت های گچساران درباره مدیریت بحران کرونا مدیون تعامل خوب مسئولان بوده است.

سهراب صیدی عنوان کرد: هم اکنون ۵۰ گروه جهادی در گچساران با مشارکت سپاه برای مهار بیماری ویروس کرونا فعالیت دارند.

وی ابراز داشت:در حالی که شاخص خدمت نظام سلامت در گچساران در سال ۱۳۹۶ ،۷۰ درصد بود این آمار در سال ۱۳۹۸ به۹۷ درصد رسیده است.

وی بیان کرد:تمام مطالبات پزشک خانواده در گچساران تا پایان سال ۱۳۹۸ پرداخت شده است که این امر باعث افزایش انگیزه خدمت بین کارکنان طرح پزشک خانواده شهرستان شده است.

فرماندار گچساران نیز در این نشست گفت: این شهرستان به دلیل قرار داشتن در مسیر استان های فارس،خوزستان و بوشهر از سویی و وجود صنعت نفت و واحدهای با بیش از ۷۰۰نفر اشتغال از سوی دیگر دارای شرایط ویژه ای در زمینه بیماری ویروس کروناست.

علی خوان پایه افزود:وجود طرح در حال احداث سد چمشیر با کارکنان چینی،کارخانه در حال ساخت پتروشیمی و شرکت لرزه نگاری با کارکنان پرشمار نیازمند مدیریت و تعامل پیگیری برای کنترل بیماری ویروس کرونا  و تحقق فاصله گذاری اجتماعی بوده است.

وی افزود:گچساران جزو معدود مناطق کشور بود که  پیش از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در کشور بازار دوگنبدان مرکز شهرستان به صورت خودجوش تعطیل شد.

فرماندار گچساران گفت: از ابتدای انتشار ویروی کرونا تا امروز ۲۶جلسه مدیریت بحران کرونا در این شهرستان برگزار شده است.
خوان پایه از تلاش های شبانه روزی دکتر سهراب صیدی مدیر سابق شبکه بهداشت و درمان گچساران در دوران مدیریت به ویژه در ۷۰ روز انتشار ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیرجدید شبکه بهداشت و درمان گچساران در ادامه نیز گفت:سلامت محوری و خودمراقبتی از اولویت های کاری این دستگاه متولی است.

آرین غلامیان افزود: برای تحقق این امر از ایده ها و طرح های نو حمایت خواهد شد.
وی عنوان کرد: افزایش کیفیت خدمات و اقتصادی کردن بیمارستان ها و مراکز درمانی با استفاده از نیروهای جوان در اولویت است.
وی تصریح کرد:پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران حدود ۲۰ ماه تاخیر دارد که پرداخت این مطالبات با جدیت پیگیری می شود.
مدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران اظهار داشت: با توجه به اینکه یک ردیف بودجه به کمک نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای پایگاه های سلامت اختصاص یافته افزایش کیفیت خدمات سلامت در این پایگاه ها آسان تر شده است.
در پایان این نشست “آرین غلامیان” به عنوان مدیر جدید بهداشت ودرمان گچساران معرفی و از خدمات سهراب صیدی،مدیرسابق بهداشت و درمان گچساران قدردانی می شود.
دکتر آرین غلامیان متولد سال ۱۳۶۲متخصص جراح زیبایی فک و صورت از پزشکان جراح زیبایی جوان و حاذق شهرستان گچساران است.

تاکنون ۹۴ هزار و ۶۴۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند ۶۰۲۸ نفر نیز بر اثر اینبیماری در کشور جان خود را از دست داده اند.