به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر رشت امروز با حضور اعضا در دفتر شورا برگزار شد. رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به آسیب‌های ناشی از کرونا در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: متأسفانه بازار از تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا آسیب‌های فراوانی دیده است. […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای شهر رشت امروز با حضور اعضا در دفتر شورا برگزار شد. رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به آسیب‌های ناشی از کرونا در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: متأسفانه بازار از تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا آسیب‌های فراوانی دیده است.

اسماعیل حاجی پور در ادامه به برخی بد اخلاقی و بزرگنمایی‌های صورت گرفته درباره اشتباه لفظی یکی از اعضای شورای در جلسه هفته گذشته، گفت: باید در چنین مواردی هم پوشانی داشته باشیم و بزرگنمایی چنین موضوعاتی زیبا نیست.

وی در ادامه با اشاره به کلنگ زنی سه پروژه روگذر شهرداری رشت در روز چهارشنبه هفته جاری با حضور فرمانده قرارگاه خاتم، افزود: این پروژه‌ها توسط قرارگاه سازندگی خاتم اجرا می‌شود.

حاجی پور با بیان اینکه آغاز پروژه و طرح نمی‌تواند مشکلات مردم حل کند بلکه این پروژه‌ها باید تکمیل و بهره برداری شود تا مردم از مزایا آن بهره مند شوند. پیشرفت هر پروژه برای ما اهمیت دارد مسئولان اجرای این پروژه‌ها باید مشکل و موانع را اطلاع رسانی کنند.

هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان درباره وضعیت دو تیم گیلانی پاسخ دهند

بهراد ذاکری عضو شورای شهر رشت در ادامه این جلسه با اشاره به کمک مالی به تیم فوتبال سپیدرود و داماش و با تأکید بر لزوم نظارت بر چگونگی هزینه کرد این مبلغ، اظهار کرد: هیئت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان باید پاسخگو باشند.

وی با بیان اینکه ضعف‌های مدیریتی در حوزه ورزش جوانان و هیئت فوتبال در وضعیت این دو تیم نقش داشته است، افزود: اگر سو مدیریت وجود ندارد مسئولان این بخش‌های باید پاسخگو باشند.

ذاکری به افزایش خشونت خانگی علیه زنان در هفته‌های اخیر اشاره و تصریح کرد: حوادث سبب جریحه دار شدن افکار عمومی استان شده لذا بهزیستی باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد متأسفانه در حوزه اطلاع رسانی و آموزش ضعف‌هایی وجود دارد.

وی همچنین به موضوع کودکان کار اشاره و با بیان اینکه کمک‌ها نباید به گونه‌ای باشد که سبب ادامه دادن حضور کودکان در خیابان شود، تأکید کرد: کمک به این کودکان باید از سوی سازمان‌های مردم نهاد و NGO ها انجام شود.

اجرای طرح دوچرخه شهری

در ادامه این نشست رئیس هیئت دوچرخه سواری گیلان با اشاره به اجرای طرح با بیان اینکه در کشورهای پیشرفته امروز به سمت استفاده از دوچرخه‌های اشتراکی حرکت کرده‌اند، گفت: با توجه به محدودیت خیابان‌ها در شهر رشت امکان اختصاص یک لاین مجزا برای استفاده از دوچرخه وجود ندارد.

سید ایمان دلیل حیرتی با تاکید بر اینکه اجرای این پروژه اقدام بسیار مناسبی است، افزود: می‌توانیم از ظرفیت چند شرکت برای تهیه دوچرخه‌ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری رشت باید در حوزه حمل و نقل دوچرخه شهری توجه بیشتری داشته باشند، گفت: هیئت دوچرخه سواری استان گیلان نیز آمادگی لازم برای همکاری با شورای شهر در ارائه راهکارها و ایده‌های فنی دارد.

رئیس هیئت دوچرخه سواری گیلان با بیان اینکه این موضوع یکی از مطالبات دوستداران استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل شهری است، افزود: انتظار ما این است که شهرداری به عنوان سرمایه‌گذار وارد این شهر شود می‌توانیم از ظرفیت منطقه آزاد برای واردات دوچرخه با هزینه کمتر استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام شده شهرداری می‌تواند با حدود ۴ میلیارد تومان ۳۰۰۰ دوچرخه مورد استفاده کنیم.