مسلم رضایی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که مساجد ۱۰۰ درصد مردمی هستند و اعتبارات دولتی ما نیز محدود هستند، اظهار کرد: خیلی از مساجد با همکاری و کمک مردم و خیرین ساخته شده‌اند. وی با اشاره به این‌که در سیل فروردین‌ماه سال جاری حدود ۳۰ مسجد و ابنیه مذهبی ما بین ۵۰ […]

مسلم رضایی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به این‌که مساجد ۱۰۰ درصد مردمی هستند و اعتبارات دولتی ما نیز محدود هستند، اظهار کرد: خیلی از مساجد با همکاری و کمک مردم و خیرین ساخته شده‌اند.

وی با اشاره به این‌که در سیل فروردین‌ماه سال جاری حدود ۳۰ مسجد و ابنیه مذهبی ما بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده و خسارت دیدند، بیان کرد: تاکنون بابت سیل از سوی ستاد مدیریت بحران و استانداری اعتباری به ما تعلق نگرفته است.

رضایی با بیان این‌که سازمان اوقاف و امور خیریه حدود ۱۰۰ میلیون تومان بابت تجهیزات مساجد به ما کمک کردند، افزود: در خصوص خسارت‌های وارده در سیل فروردین‌ماه ۹۸ و حتی سیل دی‌ماه ۹۷ خرم‌آباد، یک ریالی در تعمیر، احداث یا تجهیز مساجد، از سوی استانداری لرستان به این امر تخصیص نیافته است.

معاون توسعه اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که در حال حاضر نیز در رابطه‌ با مساجد زیادی مشکل داریم که مردم به ما مراجعه می‌کنند، ادامه داد: در جریان سیل اخیر در کل استان ۲۵ مسجد به‌صورت ۱۰۰ درصد تخریب شدند و ۱۲ مسجد تعمیری هم داشتیم که تخریب ۲۰ تا ۹۰ درصد داشتند و شش باب حسینیه نیز آسیب دیدند، که متأسفانه تا الان یک ریالی بابت این خسارات بازپرداخت نداشتیم.

وی با اشاره به درخواست معاونت برنامه و بودجه استانداری مبنی‌بر معرفی و برآورد هزینه اماکن تخریب شده در سیل اخیر، اضافه کرد: در پاسخ به این نامه اماکنی که ۱۰۰ درصد تخریب شده بودند را معرفی و برآورد هزینه کردیم اما پاسخی دریافت نکردیم.

معاون توسعه و عمران اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به این‌که مساجد جزء سازه‌های با اهمیت بالا هستند، اظهار کرد: طبق آیین‌نامه ۲۸۰۰ اهمیت مسجد مانند اهمیت ساخت بیمارستان تلقی می‌شود، یعنی جزء ساختمان‌هایی هستند که در صورت وقوع زلزله نباید تخریب شود، بنابراین در شرایط کنونی برای ساخت مساجد تخریب شده به‌صورت متوسط به ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

انتهای پیام