عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری حرفه‌ای و متعهد نقطه آغاز توسعه همه جانبه در جامعه هستند. به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، ونوس عامری در بازدید از انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان  و در جمع اعضای هیئت مدیره این تشکل افزود: اطلاعات صحیح و شفاف […]

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری حرفه‌ای و متعهد نقطه آغاز توسعه همه جانبه در جامعه هستند.
به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، ونوس عامری در بازدید از انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان  و در جمع اعضای هیئت مدیره این تشکل افزود: اطلاعات صحیح و شفاف نقش مهمی در توسعه سیاسی و اجتماعی جامعه دارد.

وی ادامه داد: توسعه اقتصادی اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه همسو با توسعه سیاسی و اجتماعی باشد و نقطه آغاز همه این موارد خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر  گفت: در یزد شاهد خبرنگاران و رسانه‌هایی متعهد و کوشا هستیم و در راستای شفاف سازی و اطلاع رسانی صحیح  به مردم فعالیت می‌کنند.

عامری در پاسخ به سووالی در مورد سرانجام ماجرای مغایرت‌های مالی در شهرداری گفت دیروز( دوشنبه ) جلسه ای در مورد مغایرت‌ها برگزار شد و هنوز گزارش قابل قبولی به ما ارائه نشده ، به مدت ۲ هفته وقت خواستند تا گزارش اولیه آخرین اقدامات را اعلام کنند.

عضو شورای  شهر یزد افزود: افراد پیگیر کننده در زمینه مغایرت‌ها همان مدیرانی هستند که نتیجه عملکرد آنها این مغایرت‌ها شده و ما بر ورود نهادی بیرون از شهرداری پیشنهاد کردیم تا ۱۱ مهرماه مهلت داده شد تا فرایندها اصلاح و گزارش آن به شورا ارائه شود .

عامری ادامه داد: از ۱۴۰ میلیارد تومان مغایرت‌های شهرداری ۶۰ میلیارد تومان آن بابت چک‌های مرجوعی است که به مردم پس داده شده و با دستور مقامات شهرداری بود، پیگیری این مغایرت‌ها وظیفه ما نیست و ما در حدود اختیارات خود این مغایرت‌ها را اعلام کردیم .

وی در پاسخ به اینکه آیا نهادهای نظارتی و دادگستری در این مساله ورود کرده اند یا خیر؟ گفت: در مورد رسید تحویل ۲ دستگاه  لودر به شهرداری فقط یک دستگاه تحویل شده و با وجود رسید لودر دیگر، تحویل نشد، همه مدارک آن تا ۲ هفته پیش نزد او بود هیچ کدام از  نهادها ورود نکردند و درخواستی نبود اما با پیگیری و تلاش آقای جمالی نژاد شهردار سابق یزد و معاون فعلی عمرانی وزارت کشور لودری که سال ۸۹  قیمت  آن پرداخت شد در سال ۹۷ با هزینه ثبت نام همان سال( ۵۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) پیگیری و به حساب شهرداری یزد واریز شد.

عضو شورای شهر یزد گفت: در شورا چیزی را از مردم پنهان نمی کنیم و به عنوان نمایندگان مردم همه چیز به صورت مستقیم و شفاف پخش می‌شود لذا گزارش اقدامات انجام شده از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم می رسد، امیدواریم در زمینه مغایرت‌های مالی شهرداری شاهد پیگیری نهادهای دیگر هم باشیم و تا جایی که حدود اختیارات قانونی به شورا اجازه داده به وظیفه خود عمل کردیم.

همچنین سخنگوی شورای  شهر یزد گفت: با فعالیت‌هایی که در شورا انجام شد چندین اقدام برای شفافیت و در دسترس بودن اطلاعات برای همه مردم انجام شد که از رسانه‌ها درخواست داریم این مسیر را مرتب رصد کرده و مطالبه گر باشند تا متوقف نشود و این اقدام ارزشمند برای مردم ادامه یابد.

حمیدرضا قمی افزود: سامانه شفافیت، پخش مستقیم جلسات شورا و رای شفاف و پایگاه داده‌های باز از جمله اقداماتی بود که در این دوره انجام شد تا همه مردم در جریان امور قرار گیرند.

وی ادامه داد: برای اولین بار و در راستای اینکه اطلاعات و آگاهی برای عده ای رانت محسوب نشود و همه در جریان فعالیت‌های شهر قرار گیرند، طرح تفصیلی شهر در دسترس همه مردم قرار گرفت و در سایت شوار و شهرداری بارگذاری تا هیچ گونه رانتی برای افراد نباشد.

قمی افزود: اینها اقدامات کمی نیست و هزینه‌های آن را نیز پرداخت کرده ایم و اینکه عده ای با توهین و تهمت به شورای شهر هجمه آورده و شاهد موضع گیری‌ها و مطالب کذب هستیم به دلیل برخی از همین اقدامات است اما در راستای شفاف سازی از هیچ گونه فعالیتی فروگذار نخواهیم کرد.

عضو شورای شهر یزد ادامه داد: بودجه شهرداری مشخص و گستره آن نیز بسیار زیاد است اما اینکه مثلا صدا و سیما گزارشی را از یکی از کوچه‌های فرعی یکی از محلات پخش کند و مشکل آن را با همه اقدامات مثبتی که در شهر صورت گرفته پررنگ کند، دور از انصاف است و ما منکر کاستی‌ها نیستیم حداقل از رسانه‌ها درخواست داریم منصف بوده و در راستای معرفی و بیان عملکردهای انجام شده اقدام کنند.

قمی اظهار کرد:  هجمه به شورای شهر یزد بسیار زیاد است و جو ناامید کننده ای که به وجود آمده دامن همه را خواهد گرفت و فقط اختصاص به شورا ندارد و اینکه در فضای مجازی و برخی از رسانه‌ها این گونه ناامید کننده به درج مطالب می‌پردازند و با تهمت و افترا عمل می‌کنند ضربه ای به جامعه است چون این روند دامن بقیه قسمت‌ها را خواهد گرفت و ارگان‌هایی که با سکوت خود این افراد را همراهی می‌کنند، بعدا دامنگیر خودشان نیز خواهد شد.

سخنگوی شورای  شهر یزد گفت: ما منکر نقد سالم و بیان اصولی مشکلات و کاستی‌ها و درخواست‌های مردم نیستیم و تعداد زیادی از اصحاب رسانه با اعضای شورای شهر و من در ارتباط بوده و هر موقع تماس گرفتند پاسخگوی آنها هستم اما نقد با تهمت و تخریب تفاوت دارد و اما اینکه عده ای بی محابا مردم را در جامعه با مطالب خود ناامید کنند جفا به جامعه خود ما است .

در این نشست از سایت انجمن صنفی به آدرس anjomanyazd.ir  رونمایی شد و از طرف این انجمن یک جلد کلام الله مجید به ونوس عامری عضو شورای  شهر و به دلیل فعالیت در مرحله نخست ستاد پیگیری از کرونای شهر یزد و ساماندهی بانوان در طرح شهربانو و دوخت گان و ماسک برای بیمارستان‌ها در زمانی که کمبود آن به شدت وجود داشت، تجلیل شد، همچنین یک عدد دوربین چشمی به دلیل پیگیری امور مالی و نماد شفافیت به وی اهدا شد.

یزد 

سرمربی تیم فوتبال یزدلوله گفت: این تیم در هفته شانزدهم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور بدون همراه داشتن ۲ بازیکن مصدوم اصلی علی غلامی و مهدی علی مرادی به مصاف تیم خلیج  فارس میناب می‌رود. 

محمود امیری سه‌شنبه شب در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: این مسابقه فردا (چهارشنبه) از ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه در ورزشگاه خلیج فارس بندرعباس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون تیم یزدلوله با ۲۱ امتیاز در مکان سوم و تیم خلیج فارس میناب با ۱۳ امتیاز در مکان هشتم جدول رده‌بندی گروه سه قرار دارد.

تیم فوتبال یزدلوله در چارچوب هفته سیزدهم لیگ دسته سه فوتبال قهرمانی باشگاه‌های کشور در ۲۳ مردادماه جاری در استادیوم شهید نصیری یزد با نتیجه سه بر یک بر تیم استقلال شوش خوزستان غلبه کرد.

در این مسابقه گل‌های تیم یزدلوله در دقایق ۲۶، ۵۶ و ۹۰ به ترتیب توسط محمد احمدلو ۲ گل و مهدی دهقان بنادکی به ثمر رسید.

یزد لوله در گروه سه با تیم‌های استقلال شوش، استقلال اهواز، سپاهان نوین ایذه، سپاهان نوین اصفهان ، شاهین بندر عامری، پویندگان تلاش مرودشت، تامرادی کهگیلویه و بویراحمد، خلیج فارس میناب و آذراب اراک هم گروه است.

هم اکنون تیم‌های یزد لوله و شهید قندی یزد به ترتیب در لیگ دسته سوم و دسته دوم کشور به نمایندگی از این استان حضور دارد.

در حال حاضر  ۳۰ تیم فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی استان یزد در لیگ‌های کشوری در رده سنی پایه حضور دارد و سالانه حدود ۶۰۰ مسابقه فوتبال در لیگ‌های استانی برگزار می‌شود که نقش مهمی در توسعه این رشته در یزد دارد.