“الماس مجیدی” در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بانک مهر ایران با بیان اینکه بانک مهر ایران بانک نوپا و نوجوان است، افزود: طی ۱۲ سال خدمت روز به روز شاهد پویایی این بانک بودیم به نحوی که با توجه به عملکرد بانک از سوی مقامات دولت و نظام مورد تقدیر قرار […]

“الماس مجیدی” در نشست خبری با خبرنگاران ضمن گرامیداشت سالروز تاسیس بانک مهر ایران با بیان اینکه بانک مهر ایران بانک نوپا و نوجوان است، افزود: طی ۱۲ سال خدمت روز به روز شاهد پویایی این بانک بودیم به نحوی که با توجه به عملکرد بانک از سوی مقامات دولت و نظام مورد تقدیر قرار گرفتیم.

وی اظهارکرد: بانک مهر ایران ۱۲ سال پیش با سیاست ایجاد اشتغال، اعطای تسهیلات به افراد کم بضاعت و پرداخت تسهیلات ازدواج و اشتغال خانگی و … تسهیلات کم‌درآمد اعطا می‌کند.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیش‌گامی بانک در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خاطرنشان کرد: بانک مهر ایران متولی طرح‌های اشتغال‌زائی بنیاد برکت در مناطق محروم چاروسا، لوداب، قلعه رئیسی است که در همین راستا ۶۰۸ فقره تسهیلات بنیاد برکت از سوی امور شعب این بانک پرداخت شد.

مجیدی با اشاره به پرداخت تسهیلات ازدواج این بانک از ابتدای تاسیس تا کنون در استان به زوج‌های جوان تصریح کرد: هفت هزار و ۶۱۶ فقره تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت شده، ضمن اینکه اولین بانکی بودیم که وام ۳۰ میلیونی زوج‌های جوان را پرداخت کردیم.

وی به جایگاه سومی بانک مهر ایران در نظام بانکداری اسلامی جهان خبر داد و ادامه داد: رتبه اول بانکداری اسلامی ایران متعلق به این بانک است.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اقدام خداپسندانه این بانک در راستای کمک به بیماران سرطانی، زنان سرپرست خانوار، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی عنوان کرد: در طرح همیاران مهر برخی از مبالغ کمک شده از سوی کارکنان شعب است و مبلغ دیگری توسط مردم هبه شده که تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در این طرح کمک شده که یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون در موارد ذکر شده هزینه شده یا در حال هزینه شدن است.

مجیدی با اشاره به توزیع این میزان کمک جمع‌آوری شده در طرح همیاران مهر با نظارت دستگاه‌ها تصریح کرد: در این زمینه هم رتبه خوبی در سطح کشور داریم.

وی با اشاره به جذب ۱۵۲ هزار نفر معادل ۲۲ درصد جمعیت استان در این بانک تاکید کرد: راه‌اندازی سامانه و حذف سیستم کاغذی با راه‌اندازی این سامانه دیگر اقدام خوب بانک است  که در شاخص سامانه میعاد استان ششم کشور هستیم. در این سامانه بانک صفر تا ۱۰۰ افتتاح حساب بدون استفاده از کاغذ و از طریق گوشی تلفن همراه و تنها با ارائه کد ملی انجام می دهند.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه  طی ۹ ماهه سال‌جاری ۱۶ هزار و ۶۴۱ فقره تسهیلات بانکی پرداخت کرده ایم، اظهارکرد: از ابتدای تاسیس این بانک تاکنون ۱۲هزار میلیارد و ۲۳۲ میلیون ریال تسهیلات به صورت قرص الحسنه در استان پرداخت شده است، ضمن اینکه منابع مردم در این بانک ۴ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال بوده که بالاترین نسبت کشور متعلق به استان است.

مجیدی از خوش‌حسابی مردم در پرداخت اقساط تسهیلات اعطای خبر داد و عنوان کرد: از مجموع ۴ هزار میلیارد ریال وام پرداخت شده ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مطالبات داریم که نشان می‌دهد مردم اقساط خود را به موقع پرداخت می‌کنند. کمتر از دو درصد تسهیلات پرداخت شده این بانک معوق هستند.

وی ضمن اشاره به تسهیلات پرداختی بانک مهر ایران به مددجویان امداد گفت: ۳۲۰ میلیون تومان در حوزه بهزیستی پرداختی داشتیم که پرداختی در این حوزه ۱۰۰ درصد بوده است.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد به کمک ۸۳۵ میلیون تومان به زندان‌های استان خبر داد و بیان کرد: پرداختی بانک به صندوق امداد ولایت در سال گذشته ۴ هزار و ۴۶۹ فقره بوده که بالاترین سهم پرداختی را داشته‌ایم و طی سال جاری ۵ هزار فقره تسهیلات صندوق ولایت پرداخت شده است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مجیدی بیان کرد: در زمینه پرداخت تسهیلات در حوزه صندوق امداد ولایت رتبه اول کشور، تسهیلات دانشجویی رتبه اول کشور، طرح همیار مهر رتبه ۸ کشور و کاهش مطالبات جاری استان رتبه برتر کشور را کسب کرده است.

انتهای پیام