عباس ملازینلی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کلیپ نقاشی، کلیپ رئال، موشن گرافیک، کلیپ دست و طرح، شن گرافیک و پخش کلیپ تجارب محیط زیستی شهروندان از جمله محورها و برنامه‌های این جشنواره است. وی خاطرنشان کرد: انتشار اینفوگرافیک، کلیپ مردم نگار و قلم سیاه، تبلیغات شهری و مجازی، آموزش از طریق باشگاه سفیران شهروندی و برگزاری مسابقه […]

عباس ملازینلی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کلیپ نقاشی، کلیپ رئال، موشن گرافیک، کلیپ دست و طرح، شن گرافیک و پخش کلیپ تجارب محیط زیستی شهروندان از جمله محورها و برنامه‌های این جشنواره است.

وی خاطرنشان کرد: انتشار اینفوگرافیک، کلیپ مردم نگار و قلم سیاه، تبلیغات شهری و مجازی، آموزش از طریق باشگاه سفیران شهروندی و برگزاری مسابقه قاراش میش از دیگر بخش‌های جشنواره یاد شده است.

ملازینلی با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه حفاظت از محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه این روزها شاهد هستیم استفاده از پلاستیک و مواد پلاستیکی به ویژه ظروف یکبار مصرف روز به روز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه این افزایش در صورتی که کنترل نشود می‌تواند مشکلات بسیاری برای خودمان و نسل‌های آینده به دنبال داشته باشد، خاطرنشان کرد: قطعا مهمترین موضوع در ارتباط با رفع این مشکل، فرهنگ‌سازی است و برگزاری جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی نقش مهمی ایفا می‌کنند. 

ملازینلی تصریح کرد: در این راستا سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد اقدام به برگزاری جشنواره مجازی «پلاستیک کَمترُک» در راستای فرهنگ‌سازی مصرف کمتر پلاستیک در سطح شهر کرده است.

جشنواره یاد شده به مناسبت ۲۱ تیرماه روز جهانی بدون پلاستیک برگزار می‌شود.