حیدر نعمتی روز سه‌شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: واحدهای تولیدی که در حادثه سیل سال قبل بطور کامل خسارت دیدند در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند. وی یادآور شد: دستورالعمل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه واحدهای خسارت دیده از سیل ابلاغ شده است و متناسب با خسارتی که به […]

حیدر نعمتی روز سه‌شنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار داشت: واحدهای تولیدی که در حادثه سیل سال قبل بطور کامل خسارت دیدند در اولویت پرداخت تسهیلات قرار دارند.

وی یادآور شد: دستورالعمل پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه واحدهای خسارت دیده از سیل ابلاغ شده است و متناسب با خسارتی که به این واحدها وارد شده پرداخت می‌شود.

وی تاکید کرد: واحدهای شن و ماسه، پتروشیمی ایلام، کارخانه آرد و چندین واحد دیگر دچار خسارت‌های زیادی شدند.

معاون استاندار ایلام ابراز امیدواری کرد: با پرداخت این تسهیلات بخشی از خسارت وارده به واحدهای تولیدی تامین شود.

رییس سازمان صنعت، معدن  و تجارت ایلام نیز گفت: بر اساس برآورد و بررسی انجام شده ۲۷۵ واحد صنعتی و صنفی دچار خسارت شدند که ۱۰۵ مورد صنعتی و مابقی صنفی بوده‌اند.

یارالله نصیری افزود: با توجه به اعتبار تخصیص یافته سعی می‌شود پس از بررسی کمیته کارشناسی، واحدهای آسیب‌دیده به بانک معرفی شوند. 

وی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل، واحدهایی که از بیمه خسارت دریافت کرده‌اند، مشمول دریافت تسهیلات نمی‌شوند.

در این نشست مسایل و مشکلات کارخانه آرد نگین غرب ایوان بررسی شد.

۲ موج بارشی سیلابی در تعطیلات نوروز سال گذشته باعث بروز خرابی‌های متعددی در حوزه زیرساخت‌های عمرانی، شهری، روستایی، عشایری، ابینه و زیربخش‌های کشاورزی در استان ایلام شد.

بیشترین خسارت‌ها به مناطق شهرهای ماژین دره‌شهر و عرب رودبار سیروان وارد شد.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.