به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا؛ مجله فوربز آمریکا نتایج یک پژوهش طولانی پیرامون تنبلی را در بیش از ۲۲ کشور جهان بررسی کرده که حاصل آن به شرح زیر در مجله The Lancet نیز به چاپ رسیده است؛ ۱۰. مالزی، ۶۱.۴ مالزی رتبه دهم جهان در فهرست ۱۰ کشور تنبل دنیا را […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برنا؛ مجله فوربز آمریکا نتایج یک پژوهش طولانی پیرامون تنبلی را در بیش از ۲۲ کشور جهان بررسی کرده که حاصل آن به شرح زیر در مجله The Lancet نیز به چاپ رسیده است؛

۱۰. مالزی، ۶۱.۴

مالزی رتبه دهم جهان در فهرست ۱۰ کشور تنبل دنیا را کسب کرده است. درصد زیادی از مردم مالزی هیچ فعالیت ورزشی انجام نمی‌دهند، در این کشور ۶۱.۴ ذکر شده است.

۹. امارات متحده عربی ۶۲.۵

با وجود تلاش‌های زیادی که حکومت امارات برای تشویق مردم برای انجام فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهد، در عین حال درصد افرادی که در این کشور از تنبلی رنج می‌برند، به ۶۲.۵ می‌رسد و این میزان در مقایسه با سایر ملل دنیا درصد قابل توجّهی است.

۸. انگلستان، ۶۳.۳

بر خلاف آنچه بسیاری انتظار دارند، ساکنان انگلستان یکی از تنبل‌ترین مردم قاره اروپا به شمار می‌روند. انگلستان رتبه هشتم جهان را از نظر تنبلی کسب کرده است. انگلیسی‌ها از تنبلی و کمبود فعالیت‌های ورزشی رنج می‌برند. ۶۳.۳ مردم انگلستان تنبل اند.

۷. کویت، ۶۴.۵

مردم کویت رتبه هفتم جهانی تنبل‌ترین مردم دنیا را کسب کرده اند. درصد شهروندان کویتی که هیچگونه فعالیت ورزشی انجام نمی‌دهند ۶۴.۵ است.

۶. میکرونزی ۶۶.۳

ایالات فدرال میکرونزی که به آن میکرونزی گفته می‌شود، یک کشور در در غرب اقیانوس و مجموعه‌ای از جزایر در نزدیکی فیلیپین و اندونزی است. ساکنان این کشور، رتبه ششم تنبل‌ترین مردم جهان را با ۶۶.۳ کسب کرده اند.

۵. آرژانتین، ۶۸.۳

آرژانتین رتبه پنجم را در فهرست ده کشور تنبل جهان را دارد. میزان تنبلی در این کشور به ۶۸.۳ می‌رسد.

۴. صربستان، ۶۸.۳

صربستان در رتبه چهارم تنبل‌ترین کشور‌های جهان قرار دارد. میزان مردمی که در این کشور از تنبلی رنج می‌برند و هیچ فعالیت ورزشی ندارند به ۶۸.۳ می‌رسد.

۳. عربستان سعودی ۶۸.۸

عربستان سعودی رتبه سوم تنبل‌ترین کشور جهان و رتبه نخست را در میان کشور‌های عربی دارد. میزان تنبلی در این کشور به ۶۸.۸ می‌رسد.

۲. سوازیلند، ۶۹

سوازیلند (اسواتینی) کشوری کوچک در جنوب آفریقا و تنبل‌ترین کشور در قاره آفریقا به شمار می‌رود و میزان تنبلی ساکنان آن به ۶۹ درصد می‌رسد.

۱. مالت ۷۱.۹

مردم جزیره مالت کشوری در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه رتبه نخست را در فهرست تنبل‌ترین مردم دنیا کسب کرده اند. درصد تنبلی در این کشور ۷۱.۹ است.