به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، متن این یادداشت به توصیف زیر هست: “”نیکی هیلی از رئیس هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل کناره گیری کرد. اگر چه کناره گیری و برکناری های جنجال برانگیز و دور از انتظار قسمتی از فعالیت های روزمره دولت دونالد ترامپ بوده هست، اما نحوه انتشار این خبر، […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، متن این یادداشت به توصیف زیر هست:

“”نیکی هیلی از رئیس هیات نمایندگی آمریکا در سازمان ملل کناره گیری کرد. اگر چه کناره گیری و برکناری های جنجال برانگیز و دور از انتظار قسمتی از فعالیت های روزمره دولت دونالد ترامپ بوده هست، اما نحوه انتشار این خبر، فرضیات مختلفی را مطرح نموده هست.

فرضیه جدایی دوستانه: طبق این فرضیه، هیلی به نحو دوستانه و طبق علل شخصی از دولت ترامپ جدا گردیده هست و ترامپ با برپایی مراسم اعلام این خبر کناره گیری در اتاق بیضی کاخ سفید، ارتباط دوستانه خود با هیلی را به نمایش گذاشت. هیلی هم ضمن تجلیل از ترامپ و خانواده اش، جدایی دوستانه را به عکس کشید.

فرضیه جدایی کینه توزانه: بر خلاف نمایش تلویزیونی در کاخ سفید و لبخندهای متعدد ترامپ و هیلی، رییس جمهوری امریکا استعفای سفیر این کشور در سازمان ملل را به این سبب قبول کرد که اختلافات میان دو طرف از مدت ها پیش علنی شده بود. انتقاد کم پیشینه هیلی از ترامپ بر سر مبحث درگیری نژادی در شهر شارلوتزویل و علاوه بر این اختلاف نظر بر سر مبحث کره شمالی، امکان ادامه مشارکت هیلی با ترامپ را از بین برده بود. ضمن این که بعضی گمانه زنی ها از آن حکایت داشت که چه بسا نویسنده مقاله جنجال برانگیز نیویورک تایمز تحت عنوان “من قسمتی از هسته مقاومت دولت ترامپ هستم” ضمن این که بعضی گمانه زنی ها از آن حکایت داشت که چه بسا نویسنده مقاله جنجال برانگیز نیویورک تایمز تحت عنوان “من قسمتی از هسته مقاومت دولت ترامپ هستم” هیلی بوده هست.

فرضیه گریز از رسوایی: بعضی ظواهر حکایت از آن دارد که نهاد ارزیابی کننده تندرستی اخلاقی مقام های دولتی به بعضی تخلف های مالی نیکی هیلی، من جمله استفاده از هواپیماهای شخصی برای انجام امور دولتی پی برده بود و چه بسا سر انجام، اتهامات رسمی متوجه سفیر امریکا در سازمان ملل می گردید. به همین سبب، ترامپ و هیلی تصمیم گرفتند با انتهاء دادن حضور هیلی در دولت، از بروز یک رسوایی بزرگ آن هم در آستانه برپایی انتخابات میان دوره ای جلوگیری کند .   
انتهای پیام