پرویز یزدان‌پناه از افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: هم اکنون ۲۹۳ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۳ بیمار کرونایی قطعی و ۲۶ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان می باشند. وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کووید […]

پرویز یزدان‌پناه از افزایش شمار مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و افزود: هم اکنون ۲۹۳ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۳۳ بیمار کرونایی قطعی و ۲۶ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان می باشند.

وی اظهارکرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۴۵ هزار و ۲۵۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطرنشان کرد: از ۵۵۷ نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ٣٠ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بودند. همچنین از ۱۶۴ نمونه رپید تست۱۱ درصد مثبت و بیشترین مبتلایان در کهگیلویه، مارگون و بویراحمد هستند.

یزدان‌پناه تصریح کرد: کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی، افزایش تجمعات و عادی انگاری منجر به افزایش موارد مبتلا به بیماری کرونا می شود.

وی بیان کرد: استفاده از ماسک، شستشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از دورهمی ها و تجمعات، حذف مسافرت های غیر ضروری و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری و واکسیناسیون راه های کنترل بیماری می باشند.

انتهای پیام