به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا موفق به کسب مدال نقره بخش کامپوند تیمی شد. محمدصالح پالیزبان، کماندار تیم ملی کامپوند، طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص این رقابت‌ها بیان کرد: سطح مسابقات یونیورسیاد خیلی بالا بود، این تورنمنت برای […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی تیراندازی با کمان ایران در مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ ایتالیا موفق به کسب مدال نقره بخش کامپوند تیمی شد.

محمدصالح پالیزبان، کماندار تیم ملی کامپوند، طی گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص این رقابت‌ها بیان کرد: سطح مسابقات یونیورسیاد خیلی بالا بود، این تورنمنت برای دانشجویان در حد المپیک است و تمام کشورهای دنیا اعضای فیکس تیم ملی خود را به این رقابت اعزام می‌کنند. اکثر نفرات در این دوره زیر ۲۵ سال بودند که این موضوع به مراتب سطح مسابقه را بالا می‌برد. این رشته رکوردی است و هرچه رکوردها بالاتر باشد، رقابت سخت‌تر می‌شود.

وی افزود: طبق قرعه‌کشی که انجام شده بود، گروه‌بندی شدیم و گروه ما بسیار سخت بود و با کشورهایی رقابت کردیم که همه صاحب نام و مدال بودند. خداراشکر توانستیم مرحله به مرحله با امتیازات بسیار نزدیک این کشورها را شکست بدهیم و به فینال برسیم. مرحله نهایی با کشور ترکیه رقابت کردیم و با امتیازات برابر کار به تیر طلایی کشیده شد. متاسفانه تیر طلایی را از دست دادیم و مدال نقره را کسب کردیم.

پالیزبان عنوان کرد: در مرحله مقدماتی بخش انفرادی، سوم شدم و برای دور اول مسابقات استراحت کردم و پس از آن به مصاف رقیب کره‌ای خود رفتم که آن‌ را شکست دادم و بعد از آن مقابل حریف روسی خود قرار گرفتم که قبلا در چند مسابقه او را مغلوب کرده بودم اما متاسفانه با اختلاف یک امتیاز نتیجه این رقابت را واگذار کردم.

کماندار تیم ملی کامپوند ایران گفت: جایگاه کامپوند ایران نسبت به چند سال گذشته در جهان بهتر شده و سطح ایران نسبت به کشورهای دیگر افت پیدا کرده است. به دلیل برگزاری اردوهای کمتر، کم شدن اعزام به مسابقات، کمبود بودجه و المپیکی نبودن کامپوند، کمتر به این رشته توجه می‌شود و به همین دلیل نسبت به سال گذشته افت رنکینگ داشتیم. خداراشکر با این وجود توانستیم یک مدال نقره در جهان کسب کنیم.