خبرگزاری ایرنا: رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که ازسوی آمریکا پشتیبانی می گردد، روز چهارشنبه خطاب به کشورهای اروپایی اظهار کرد که مثل آمریکا تحریم های بیشتری بر علیه دولت کاراکاس اعمال کنند. به گزارش خبرنما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ‘خوان گوایدو’ اظهار کرد: ‘ما از دوستانمان در اتحادیه اروپا می خواهیم که […]

خبرگزاری ایرنا: رهبر مخالفان دولت ونزوئلا که ازسوی آمریکا پشتیبانی می گردد، روز چهارشنبه خطاب به کشورهای اروپایی اظهار کرد که مثل آمریکا تحریم های بیشتری بر علیه دولت کاراکاس اعمال کنند.

به گزارش خبرنما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، ‘خوان گوایدو’ اظهار کرد: ‘ما از دوستانمان در اتحادیه اروپا می خواهیم که مثل آمریکا، مجازات های بیشتری بر علیه دولت سوسیالیستی نیکلاس مادورو اعمال کنند’.

گوایدو اظهار کرد: ما برای خلاصی از حاکمیت رژیم دیکتاتوری حاکم بر ونزوئلا، به پشتیبانی زیادتر اتحادیه اروپا احتیاج داریم. اروپا باید فشارهای بیشتری بر علیه مادورو اعمال کند به شکلی دقیق مشابه تصمیمی که آمریکا در این زمینه اتخاذ کرد.

ریاست پارلمان ونزوئلا در ادامه مدعی گردید: در جریان تظاهرات هفته های گذشته، دستکم هفتصد نفر دستگیر شده اند.

سخنان رهبر مخالفان دولت ونزوئلا درحالیست که طبق آخرین نظرسنجی که امروز (چهارشنبه) منتشر گردیده هست، ۸۶ درصد از مردم ونزوئلا با مداخله نظامی آمریکا و ۸۱ درصد از آنان با تحریم های غرب بر علیه کشورشان مخالف هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد که ۸۴ درصد از مردم ونزوئلا اعلام نموده اند که خوب ترین روش برای انتهاء دادن به بحران سیاسی و اقتصادی این کشور، اظهار کرد وگو میان دولت ملی و مخالفان هست.

آمریکا دیروز (سه شنبه) تحریم های تازه ای بر علیه ونزوئلا وضعیت کرد که این تحریم ها صنعت های نفت و گاز دولتی ونزوئلا (PDVSA) را مورد هدف قرار می دهد و بیشتر از ۷ میلیارد دلار از دارایی های این شرکت ها را مسدود می کند.

تحریم ها دربردارنده دولت، تمام ادارات و آژانس های سیاسی من جمله بانک مرکزی ونزوئلا و علاوه بر این هر فردی که به سود نیکلاس مادورو عمل کند، می گردد.

”استفان مونچین’ وزیر خزانه داری آمریکا افزود که هرگونه خرید نفت ونزوئلا توان دارد منتج به مسدودشدن حساب های خریداران گردد.

وی علاوه بر این یادآوری کرد که با مسدودکردن دارایی های (PDVSA)، آمریکا این شرکت ها را برای مردم ونزوئلا ‘حفظ’ می‌کند و کارهای لازم برای مراقبت از بازار و استفاده کنندگان انجام خواهد داد.

اعمال این تحریم ها ضد ونزوئلا، قسمتی از کارهای بی شماری هست که «دونالد ترامپ» برای از بین بردن آنچه واشنگتن ‘بحران ونزوئلا’ می قرائت کرد، به کار گرفته هست.