آفتاب‌‌نیوز : این استاد زبان و ادبیات فارسی “دانشگاه زبان‌های جهان تاشکند” و مولف چند کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، دوم اردیبهشت در سن ۶۸ سالگی به علت بیماری کلیوی در شهر تاشکند از دنیا رفت. به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، گلچهره اعظم آوا از فارغ‌التحصیلان دانشگاه […]

آفتاب‌‌نیوز :

این استاد زبان و ادبیات فارسی “دانشگاه زبان‌های جهان تاشکند” و مولف چند کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، دوم اردیبهشت در سن ۶۸ سالگی به علت بیماری کلیوی در شهر تاشکند از دنیا رفت.

به گزارش خبرنما به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، گلچهره اعظم آوا از فارغ‌التحصیلان دانشگاه خاورشناسی تاشکند بود و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده بود. او در کارنامه کاری خود جدای از فعالیت آموزش زبان و ادب فارسی در مراکز و موسسات مختلف آموزشی و دانشگاهی ازبکستان و همکاری با رایزنی فرهنگی دو عنوان کتاب آموزش زبان فارسی و چند رساله به یادگار گذاشته است.

رایزنی فرهنگی کشورمان در ازبکستان به مناسبت درگذشت این استاد سختکوش زبان و ادبیات فارسی و به پاس قدردانی از زحمات این استاد دوستدار زبان فارسی پیام تسلیتی را صادر کرد.

گلچهره اعظم آوا درگذشت