– اخبار بین الملل – به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شامگاه دوشنبه طی پیامی توئیتر اعلام کرد که ساعتی پیش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان در قالب ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفتگو کرده‌اند. به […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر شامگاه دوشنبه طی پیامی توئیتر اعلام کرد که ساعتی پیش «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا و «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی طالبان در قالب ویدئو کنفرانس با یکدیگر گفتگو کرده‌اند.

به گفته سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، مایک پامپئو و ملا عبدالغنی برادر در خصوص وضعیت مذاکرات بین‌الافغانی بحث و تبادل نظر کرده و بر ضرورت آغاز هرچه زودتر این مذاکرات تأکید کرده‌اند.

بر اساس پیام توئیتری سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر، دو طرف در بخش دیگری از این گفتگوی اینترنتی درباره رهایی زندانیان باقی‌مانده نیز رایزنی کرده و مایک پامپئو از آتش‌بس اعلام شده توسط طالبان به مناسبت عید قربان تمجید کرده است.

دولت افغانستان خبر داد: فشار آمریکا به طالبان برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانیوزارت دفاع افغانستان: نیروهای افغان به ادامه آتش‌بس با طالبان متعهد هستندطالبان: هرگونه تأخیر در آزادی زندانیان به‌ معنی ادامه جنگ استزمان برگزاری لویه‌ جرگه برای ادامه آزادی زندانیان طالبان مشخص شدزندانیان آزاد شده خارج از فهرست طالبان به ۳۱۷ نفر رسیداخبار تأیید نشده از احتمال تمدید آتش‌بس طالبان و دولت افغانستان