به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مراجع آگاه به شبکه سی ان ان اظهار کردند: رییس جمهور آمریکا علاوه بر این سرگرم ارزیابی به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رهبر مجلس ملی ونزوئلا و سیاستمدار مخالف مادورو به عنوان رییس جمهوری قانونی این کشور هست. یک مرجع آگاه در دولت آمریکا اظهار کرد: آخرین باری […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مراجع آگاه به شبکه سی ان ان اظهار کردند: رییس جمهور آمریکا علاوه بر این سرگرم ارزیابی به رسمیت شناختن خوان گوایدو، رهبر مجلس ملی ونزوئلا و سیاستمدار مخالف مادورو به عنوان رییس جمهوری قانونی این کشور هست.

یک مرجع آگاه در دولت آمریکا اظهار کرد: آخرین باری که تحریمها بر علیه دولت ونزوئلا به صورت جدی در واشنگتن مورد بحث قرار گرفت، تحریم نفتی کامل در میان گزینه های مورد بحث نبود.

این مقام آگاه به رویترز اظهار کرد: واقعیت این هست که بزرگترین تحریم بر علیه نفت و تولید نفت ونزوئلا، نیکولاس مادورو و ناکارآمدی شرکت PDVSA اسم دارد.

با این وجود، علی رغم افت مستمر تولید نفت ونزوئلا، صادرات همه روزه نفت از این کشور به پالایشگاههای آمریکایی ثابت مانده هست. بر طبق آخرین آمار منتشره از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، در فاصله ماه مه تا اکتبر سال ۲۰۱۸ صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا به حدود نیم میلیون بشکه در روز رسید. گرچه این میزان کمتر از نرخ صادرات در اواخر دهه ۱۹۹۰ هست اما به اندازه صادرات در فاصله سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ اندک نیست و پالایشگاههای آمریکایی امکان دارد احتیاج بیشتری به نفت ونزوئلا دارا باشند.

این اقدام به خوبی به ثمر نشست و حالا بعضی از تحلیلگران دلواپس می باشند که امکان دارد کم بودن ارائه نفت سنگین در راه باشد به ویژه که عربستان سعودی تولیدش را کاهش داده هست و وقتی که این کشور تولیدش را کاهش می دهد، عموما تولید نفت سنگین هست.

بیشتر پالایشگاهها در منطقه گلف کاست آمریکا که بیشتر از نیمی از نفت جهان را فراوری می کند، به نفت سنگین احتیاج دارند و مراجع رقابتی معدودی وجود دارند که آنان بتوانند در صورت کم بودن تامین نفت سنگین، به آنان روی بیاورند.

طبق گزارش شبکه سی ان ان، ایده تحریم نفتی قبل از این از سوی رییس جمهور آمریکا رد شده بود زیرا به جهش نرخ بنزین به میزان حداکثر ۱۵ درصد منتج خواهد گردید. بر این مبنا این احتمال وجود دارد که رییس جمهور آمریکا از تحریم نفتی کامل ونزوئلا با توجه به کم بودن ارائه نفت سنگین اجتناب کند.

انتهای پیام

مترجم: زهرا وثوقی

دبیر: حسین غلامی