به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا ـ منطقه مازندران، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در آیین بازنمایی بیمارستان ۵۰ تختخوابه شهرستان عباس آباد با اشاره به اینکه غرب مازندران باید به قطب پزشکی این استان مبدل گردد، اظهار کرد: مبدل شدن غرب مازندران به قطب پزشکی این استان به صورت جدی در دستور […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا ـ منطقه مازندران، سیدحسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در آیین بازنمایی بیمارستان ۵۰ تختخوابه شهرستان عباس آباد با اشاره به اینکه غرب مازندران باید به قطب پزشکی این استان مبدل گردد، اظهار کرد: مبدل شدن غرب مازندران به قطب پزشکی این استان به صورت جدی در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیمارستان ۵۰ تختخوابی شهرستان عباس آباد از نظر امکانات و نیروی انسانی تکمیل نیست که باید صورت پذیرد، تصریح نمود: با توجه به نزدیکی شهرها در مازندران نباید انتطار داشت که در هر شهری همه خدمات درمانی عرضه گردد چون که علاوه بر هزینه بر بوده، امکان آن برای هیچ دولتی وجود ندارد.

وزیر بهداشت با تاکید بر مبدل غرب مازندران، افزود: در حال حاضر مردم این منطقه برای بعضی از مسایل درمانی به تهران، رشت و یا ساری عزیمت می کنند و با ایجاد این قطب پزشکی قسمتی از خدمات پیچیده معالجه در آن نسریع می گردد.

قاضی زاده با اشاره به ساخت بیمارستان فوق تخصصی نیمه کاره تنکابن، جانمایی آن را دچار مشکل دانست و اظهار کرد: یکی از مکان هایی که در سیل موخر در فراروی تهدید قرار گرفت، این پروژه بود که در حال حاضر تا تکمیل شدن بیمارستان تنکابن نباید انتظار داشت که ببمارستان عباس آباد به صورت کامل خدمات درمانی عرضه کند و برای تکمیل بیمارستان تنکابن احتیاج به کوشش جمعی داریم.

طرح دگرگونی تندرستی در مازندران دستاورد بزرگی بوده هست

محمد اسلامی استاندار مازندران نیز در این آئین اظهار کرد: طرح دگرگونی تندرستی در مازندران یک دستاورد بزرگ بوده هست.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان تنکابن در غرب مازندران به قطب پزشکی مبدل می گردد، افزود: چند بیمارستان در مازندران به وزارت بهداشت و معالجه واگذار گردید تا با احداث فضای درمانی و قرار دادن در اختیار آنها، این مشکل برطرف گردد.

وی تصریح نمود: با توجه به اینکه قسمتی از امکانات بیمارستان تکمیل نیست باید امکانات تکمیلی بهمراه نیروی انسانی لحاظ گردد تا خدمات رسانی مناسب و کامل صورت گیرد.

بازنمایی پروژه ۵۰ تختخوابی عباس آباد با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیارد ریال

سیدعباس موسوی ریاست دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در آئین افنتاحیه بیمارستان ۵۰ تختخوابه آیت الله خامنه ای عباس آباد، تصریح نمود: این پروژه از سال ۹۱ شروع و با ۲۷۰ میلیارد ریال ارزش از محل اعتبارات ملی و استانی به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه در جهت توسعه سرانه درمانی غرب مازندران در پی ایجاد شبکه تخصصی درمانی در غرب مازندران هستیم، افزود: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع در ۵ هزار و ۸۰ مترمربع زیر بنا ساخته شده و دربردارنده آزمایشگاه، درمانگاه ها و بخش های تخصصی هست و در آبان ماه ماه نیروهای تخصصی در این بیمارستان شروع به کار خواهند کرد.

موسوی اظهار کرد: در حال حاضر این بیمارستان به تکمیل امکانات فنی و نیرویی نیازمند هست که در دستور کار قرار دارد.

ضرورت احداث مرکز دیالیز در غرب مازندران

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، نیز در این آئین با اشاره به اینکه طرح دگرگونی تندرستی در تمام کشور اجرا گردید و با همه کمبودها نتیجه مطلوبی داشت و باید ادامه دار باشد، اظهار کرد: غرب مازندران و شرق استان گیلان بسیار محروم است و هر چه می گذرد این محرومیت قابل درک تر می گردد.

وی با بیان اینکه در حوزه معالجه این مریض ها در منطقه دچار مشکلات بسیاری می باشند و به طوری که برای مداوای خود به شهرهای ساری رشت  مرجع مراجعه کنند، تصریح نمود: برای برطرف مشکلات در این منطقه، باید بیمارستان فوق تخصصی در تنکابن ایجاد گردد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احداث بخش دیالیز از نکات ضروری در این بمارستان و منطقه هست، اضافه کرد: ۸۰ مریض دیالیزی در تنکابن و عباس آباد حضور دارند که باید برای معالجه به شهرستان های همجوار رجوع کنند.

وی اظهار کرد: علاوه بر این با توجه به اینکه شهرستان عباس آباد و تنکابن مهمان پذیر می باشند و بعضی از مسافران نیز دچار مریضی کلیوی می گردند که ضرورت وجود دستگاه دیالیز در این مرکز را دو چندان می کند.

نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس آباد، تصریح نمود: مسیر عباس آباد به کلاردشت یک جاده استراتژیک محسوب می گردد که متاسفانه بدون اورژانس و آمبولانس است و با توجه به هجمه مسافر در این مسیر، دانشگاه علوم پزشکی باید در این مبحث نیز ورود نماید.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا مازندران در ادامه عزیمت وزیر بهداشت و معالجه به مازندران، کلنگ احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان نور به زمین زده گردید.

شروعی برای انتهاء یک انتظار ۶ ساله

صفرعلی اسماعیلی نماینده مردم محمود آباد، نور و رویان در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: مثلث خدمتی که در نور ایجاد شده  است حیات جدیدی به این شهرستان بخشید.

وی با اشاره به اینکه پس از 6 سال آرزوی مردم در احداث این بیمارستان برآورده گردید، ابراز امیدواری نمود: با همدلی و وحدت مشکلات برطرف می گردد، تصریح نمود: ۳ درمانگاه در چمستان، لاویج  و رویان در حال احداث هست که تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امید داریم که زودتر به بهره برداری برسد.

وی اظهار کرد: مجوز مرکز اورژانس دریایی نیز دریافت شده هست و امید داریم به زودی امکانات و نیروی انسانی برای این امر مدنظر داشته گردد.

همکاری مردم و دولت دلگرم کننده هست

محمد اسلامی استاندار مازندران نیز در این آئین گلنگ اظهار کرد:  برخی از پروژه های متوقف شده در این شهرستان به درنهایت دست یافته هست و همکاری مردم و دستگاه های اجرایی در همه صحنه ها دلگرم کننده هست.

وی تصریح نمود: امید داریم بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جایگزین، هر چه تندتر به انتهاء برسد و جشن بهره برداری آن را برگزار کنیم.

استاندار مازندران افزود: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی جایگزین با ۱۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع در ۴ طبقه، بخش های داخلی ۲۴ تختی، جراحی بانوان و زایمان، کودکان بخش اعصاب و روان با ۱۴ تخت، نوزادان با ۶ تخت، ICU با ۹ تخت، سی سی یو با ۹ تخت و پست سی سی یو  با ۱۰ تخت، بخش ال دی ار با ۷ تخت، مجموعه تشخیصی، آزمایشگاه تشخیص طبی و  تصویر برداری کلنگ زنی گردید.

کلنگ زنی ها به بازنمایی ختم می گردد

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت نیز در این آئین اظهار کرد: این کلنگ زنی ها به همین امر محدود نمی توان و امید داریم بازنمایی گردد.

وی تصریح نمود: بخش اورژانس این بیمارستان با توجه به گردشگر بودن منطقه باید مجهز و بزرگ دیده گردد.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا مازندران، وزیر بهداشت و معالجه در حاشیه حضور خود در مازندران از منطقه های سیل زده و پل نوشهر  نیز بازدید به عمل آورد.

انتهای پیام