به گزارش خبرنما به نقل از  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛این روزنامه افزود: وزارت کشور انگلیس به صورت محرمانه در حال استفاده از اطلاعات افراد بی خانمان وکارتن خواب هاست که می خواهد از این طریق آنان را راحت تر از کشور اخراج کند. گاردین با بررسی تعداد زیادی از ایمیل‌های وزارت کشور انگلیس افشا کرد که این طرح با نقض قوانین اروپا در مورد حریم خصوصی، به اطلاعات شخصی افراد بی خانمان و کارتن خواب ها در […]

به گزارش خبرنما به نقل از  گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛این روزنامه افزود: وزارت کشور انگلیس به صورت محرمانه در حال استفاده از اطلاعات افراد بی خانمان وکارتن خواب هاست که می خواهد از این طریق آنان را راحت تر از کشور اخراج کند.

گاردین با بررسی تعداد زیادی از ایمیل‌های وزارت کشور انگلیس افشا کرد که این طرح با نقض قوانین اروپا در مورد حریم خصوصی، به اطلاعات شخصی افراد بی خانمان و کارتن خواب ها در سازمان‌های خیریهدست پیدا کرده است.

دیدگاه سازمان‌های خیریه و کمپین‌ها نسبت به این طرح که هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، حاکی از موضع خصمانه وزارت کشور انگلیس در قبال کارتن‌خواب‌های مهاجر است.

دولت انگلیس که پیش از این نیز در تلاش برای اخراج مهاجران بود، با مخالفت جدی دادگاه عالی این کشور مواجه شد.

دادگاه عالی انگلستان در سال گذشته با رد درخواست دولت برای اخراج مهاجران و کارتن خواب‌ها اعلام کرد که این اقدام برخلاف قوانین اتحادیه اروپا و غیرقانونی است.

«گریسی بردلی» مدیر کمپین خیریه آزادی حقوق بشر در این باره گفت: اکنون کاملاً روشن است که وزارت کشور، شهرداری لندن، شوراهای محلی و برخی خیریه‌های بی‌خانمان‌ها تلاش می‌کنند این سیاست تبعیض‌آمیز را در لفافه‌ای جدید، احیا کنند.

وی افزود: مرکز حمایت از کارتن‌خواب‌ها، برخلاف اسمش هیچ حمایتی از مهاجران بی‌خانمان که ساکن بریتانیا هستند نکرده و محیط متخاصمی ایجاد کرده است.

آخرین آمار کارتن‌خواب‌ها نشان می‌دهد، هشت هزار و ۸۵۵ کارتن‌خواب بین سال‌های ۲۰۱۸- ۲۰۱۹ در لندن زندگی می‌کردند که نسبت به یک سال پیش از آن ۱۸ درصد افزایش داشته است.

شوراهای محلی انگلیس متهم هستند که عامدانه با تغییر در روش گردآوری آمار و ارقام در سال ۲۰۱۸، ابعاد بحران کارتن‌خواب‌ها را مخفی می‌کنند.