به گزارش خبرنما به نقل از سرویس بازار، بنابر اعلام بانک ملی ایران، احمد امیر آبادی فراهانی در مراسم تقدیر از کاروان خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی در بانک ملی ایران اظهار کرد: هنگامی که مبحث عرضه ارز اربعین مطرح گردید، با توجه به شرایط سخت و دشوار پیش رو، بجز بانک ملی ایران هیچ […]

به گزارش خبرنما به نقل از سرویس بازار، بنابر اعلام بانک ملی ایران، احمد امیر آبادی فراهانی در مراسم تقدیر از کاروان خدمت رسانی به زوار اربعین حسینی در بانک ملی ایران اظهار کرد: هنگامی که مبحث عرضه ارز اربعین مطرح گردید، با توجه به شرایط سخت و دشوار پیش رو، بجز بانک ملی ایران هیچ بانک دیگری حاضر نشد در این روند همکاری داشته باشد.

وی اضافه کرد: وقتی که مشکل عرضه ارز به زوار گرامی به وجود آمد، من به عنوان ناظر ستاد اربعین حسینی در منطقه های مرزی حضور داشتم و شاهد یک صف طولانی بودم که ۱۲ کارمند بانک در شرایطی بسیار نامناسب و سخت، بدون وقفه در حال کار بودند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: شرایط نامساعد جوی باعث شده بود که  میزان معطلی زوار برای دریافت ارز طولانی گردد و ازدحام بسیاری شکل بگیرد، اما با اقداماتی که بانک ملی ایران به عمل آورد، در عرض چهار ساعت روال دریافت ارز توسط زوار اربعین به ۴۰ دقیقه کاهش یافت و روند عرضه ارز عادی و طبیعی گردید.

وی دنبال کرد: من در سرکشی از مناطقی نظیر زرباطیه و ارزیابی روال عرضه ارز شاهد بودم که زوار اربعین در عرض چهار دقیقه ارز خود را بدون هیچ مشکلی دریافت می کردند.

نماینده ناظر مجلس در ستاد اربعین تاکید کرد: متاسفانه در فضای سایبری هجوم های بسیاری بر علیه پیاده روی زوار اربعین و حرکت بزرگ بانک ملی ایران در عرضه خدمات ارز به زوار مطرح گردید اما با همه مشکلات، این افتخار برای بانک ملی ایران باقی ماند که در شرایط سخت، مردم کشور را تنها نگذاشت و با جان و دل و به عشق اباعبدالله الحسین(ع) زیر بار مشکلات رفت و به وظیفه ملی خود در این زمینه عمل کرد.

امیر آبادی اظهار کرد: در بازرسی از منطقه های مرزی، شاهد بودم که یکی از مسئولان بانک ملی ایران، در یک منطقه که هر آن احتمال اقدام تروریستی وجود داشت و در ساختمانی که شرایط ورود و خارج شدن اشخاص در آن نامعلوم بود، چندین میلیون دینار عراق را در یک کیسه در اختیار داشت و شب ها آن را زیر سرش می گذاشت و استراحت می کرد تا به محض مراجعه زوار، تحویل ارز صورت گیرد.

وی اضافه کرد: امید دارم در سال های آینده، شرایطی فراهم گردد که ارز اربعین توسط بانک ملی ایران در داخل ایران به زوار پرداخت گردد.

انتهای پیام