عبدالغفور ایرانژاد در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ۱۸ صیادی که همچنان در بند سومالیایی ها می باشند، ۴ صیاد در بند گروه های متفاوت سارقان دریایی می باشند و ۱۴ صیاد دیگر هم در بند گروه ترویستی الشباب قرار دارند. وی اضافه کرد: در ماه های موخر با کمک سربازان […]

عبدالغفور ایرانژاد در اظهار کرد وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: از ۱۸ صیادی که همچنان در بند سومالیایی ها می باشند، ۴ صیاد در بند گروه های متفاوت سارقان دریایی می باشند و ۱۴ صیاد دیگر هم در بند گروه ترویستی الشباب قرار دارند.

وی اضافه کرد: در ماه های موخر با کمک سربازان گمنام امام زمان(عج) ۴ صیاد در بند سارقان آزاد گردیدند و همچنان ۴ صیاد دیگر در بندند؛ این صیادان از فروردین ۹۴ تاحالا اسیر می باشند.

نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید جدا و حقا از وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) تشکر کنیم که ما حتی نمی دانستیم این صیادان دربند چه کسانی می باشند و هویتشان توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی گردید و با جان فشانی مخصوص هم ۴ نفر آزاد گردیدند.

وی تصریح نمود: علاوه بر صیادان در بند سارقان، ۱۴ صیاد هم از اواخر اردیبهشت ماه ۹۴ در بند گروه تروریستی الشباب درآمدند که فعلا از سرنوشت آنان اطلاعی نداریم؛ متاسفانه به سبب آن که این صیادان، در بند یک گروه ترویستی می باشند روند آزایشان پیچیده شده و فعلا بلاتکلیفند؛ سربازان گمنام امام زمان و وزارت امور خارجه بیشتر از حجم های موجود خود برای آزادی این صیادان درتلاشند، ان شاءالله کوشش ها نتیجه می دهد و این ها هم آزاد می گردند.

لنج “سدیس” به همراه ۱۴ ماهیگیر و ملوان به فرماندهی ناخدا “بشیراحمد جنگال زهی” اواخر اسفندماه ۹۳ برای ماهیگیری، از چابهار عازم آب های فراساحلی گردید و به سبب از کار افتادن موتور و اهمال در امدادرسانی به موقع به آن، اواخر اردیبهشت ماه ۹۴ در آب های سومالی به گل نشست و ماهیگیران آن هم به اسارت گروه تروریستی “الشباب”

هم چنین لنج ناخدا «یونس پاره جو» و «جمال الدین دهواری» بهمراه ۲۰ صیاد فروردین ۹۴ در تور سارقان دریایی سومالی افتاد؛ از میان ۲۰ صیاد اسیر لنج های پاره جو و دهواری، ۴ صیاد بعدها در شهریورماه ۹۴ موفق به فرار گردیدند و ۱۶ صیاد همچنان اسیر ماندند. از ۸ صیاد باقی مانده؛ ۴ صیاد با کارهای پیچیده اطلاعاتی-عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) آزاد گردیدند و ۱۷ خرداد ۹۷ با استقبال وزیر اطلاعات به ایران برگشتند و هم چنان ۴ صیاد اسیر می باشند.

انتهای پیام