عصرایران- کلاس اس یو وی یا همان شاسی بلند با برند لینکلن، انتظار مخاطب را تا سطح یک هتل لوکس متحرک افزایش می دهد! و البته چنین وضعیتی با توجه به سابقه درخشان برند مذکور کاملا طبیعی به نظر می رسد. اما خودروساز آمریکایی در کاتالوگ فروش ۲۰۲۰ خود یک شاسی بلند متفاوت را قرار […]

عصرایران- کلاس اس یو وی یا همان شاسی بلند با برند لینکلن، انتظار مخاطب را تا سطح یک هتل لوکس متحرک افزایش می دهد! و البته چنین وضعیتی با توجه به سابقه درخشان برند مذکور کاملا طبیعی به نظر می رسد.

اما خودروساز آمریکایی در کاتالوگ فروش ۲۰۲۰ خود یک شاسی بلند متفاوت را قرار داده که از نظر اندازه مقداری با نام لینکلن هماهنگ می شود! لینکلن در تبلیغات کورس ایر هم روی همین ناهماهنگی مانور داده و اشاره می کند و آنرا Big style in small package معرفی می کند.

کورس ایر از زبان طراحی مورد استفاده در شاسی بلندهای اشرافی ایویتر و نویگیتور استفاده کند اما ویژگی های برتر خود را در مقیاس کوچکتری ارائه می دهد.

اما متفاوت ترین قسمت این خودرو به پیشرانه آن مربوط می شود که با یک تپنده ۲٫۳ لیتری ۴ سیلندر معرفی شده است. میزان خروجی این موتور ۲۹۵ اسب بخار و گشتاور آن برابر با ۳۱۰ پوندفوت است. این مجموعه با جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک هماهنگ می شود. سامانه تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار دارد.

آمارمصرف سوخت برای کورس ایر که ۱۷۴۵ کیلوگرم وزن دارد برابر است با:

۱۱٫۲ لیتر برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی در شهر

۸٫۴ لیتر در بزرگراه

۹٫۸ لیتر در حالت ترکیبی

کابین کورس ایر استاندارد لوکس لینکلن را همراه خود دارد. چرم باکیفیت و جزئیات دقیق از همان ابتدا نظر مخاطب را جلب می کند. یک نمایشگر ۸ اینچی لمسی ویژه سیستم سرگرمی با پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اوتو در حالت عمودی در قسمت مرکزی کنسول جلو قرار دارد. یک نمایشگر دیجیتال ۱۲٫۳ اینچی نیز در حالت آپشن جایگزین نشانگر سنتی آمپر می شود که بر جذابیت های کابین خواهد افزود.

تنظیم ۲۴ جهته صندلی راننده، سیستم صوتی حرفه ای با ۱۴ اسپیکر، ماساژور صندلی، صندلی تاشوی برقی ردیف عقب و … از دیگر ویژگی هایی است که در حالت آپشن ارائه می شوند.

قیمت پایه برای کراس اوور کورس ایر برابر با ۴۵۸۲۵ دلار است و در نمونه ای که تصاویر آن برای مطلب حاضر استفاده شد برچسب قیمت در حالت آپشن به ۶۰۱۱۰ دلار رسیده است.

تصاویر بیشتر: مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *۸۱ سال با کانتیننتال در ۴ دقیقه!/ تغییرات ظاهری تمامی مدل های این لینکِلن محبوب(+فیلم و تصاویر) *ایویتر ۲۰۲۰؛ شاسی بلند باکیفیت لینکلن مجهز به موتور ۴۰۰ اسب بخاری (+تصاویر) *لینکلن ایویتر گرند تورینگ؛ معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر) *لینکلن با درب های خودکشی! (+فیلم و تصاویر)