کهگیلویه وبویراحمد کارگاه توسعه ارتباطات بخش اعظمی از استان کهگیلویه وبویراحمد به کارگاه توسعه زیرساختی فیبرنوری تجهیز شده ،با راه اندازی این پروژه ها خدماتی ماندگار ازمخابرات منطقه وکهگیلویه وبویراحمد برای نسل های آتی به یادگار خواهند ماند وقطعا آیندگان از این مهم به نیکی یاد خواهند نمود. به گزارش خبرنما ؛ سید محمد هادی […]

کهگیلویه وبویراحمد کارگاه توسعه ارتباطات

بخش اعظمی از استان کهگیلویه وبویراحمد به کارگاه توسعه زیرساختی فیبرنوری تجهیز شده ،با راه اندازی این پروژه ها خدماتی ماندگار ازمخابرات منطقه وکهگیلویه وبویراحمد برای نسل های آتی به یادگار خواهند ماند وقطعا آیندگان از این مهم به نیکی یاد خواهند نمود.

به گزارش خبرنما ؛ سید محمد هادی امیری سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد گفت :با مساعدت وهمراهی جناب آقای دکتر حسین کلانتری استاندار محترم استان ،جناب آقای مهندس آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات ،مدیران محترم عالی شرکت مخابرات ایران ومجمع محترم نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی پروژه های فیبر نوری در سطح استان در حال انجام هست ، اینگونه پروژه ها درطول ۴۲ساله انقلاب اسلامی ایران بی نظیر بوده و عملا استان را ازبن بست ارتباطات خارج خواهند نمود.

سید محمد هادی امیری به تشریج این پروژه ها پرداخت وگفت : پروژه فیبر نوری باشت به چرام به طول ۱۱۹ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۸۹۲۵۰۰۰۰۰۰۰ ریال (هشتادونه میلیارد ودویست وپنجاه میلیون ریال )درحال انجام هست وتاکنون۱۱۴کیلومتر از آن به اتمام رسیده و با تکمیل ۵ کیلومتر دیگر این پروژه کلیه ی روستاهای همجوار این مسیر از نعمت ارتباط تلفنی و اینترنتی برخوردار خواهند شد ، این اقدام در حوزه این دوشهرستان تا کنون بی نظیر بوده است وان شاءالله این طرح در دهه مبارک فجر مورد بهره برداری خواهد رسید.

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه و بویراحمد به پروژه فیبر نوری یاسوج به سی سخت اشاره کرد و گفت: این پروژه به طول۴۳ کیلومتر با اعتباری بالغ بر۳۲۲۵۰۰۰۰۰۰۰ریال (سی ودو میلیاردودویست وپنجاه میلیون ریال) بوده و۲۲ کیلومتر آن حفاری وکابلکشی شده ،این پروژه بهترین هدیه به اهالی فرهنگ دوست ونجیب شهرسی سخت وکلیه روستاهای همجوار محور یاسوج به سی سخت می باشد.

امیری به اجرای پروژه فیبر نوری مهم دیگری در استان اشاره کرد و گفت: پروژه فیبر نوری یاسوج به کاکان به طول ۴۰کیلومتر بااعتباری بالغ بر۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال(سی میلیارد ریال ) در دست اجراست و ان شاالله با مساعد شدن هوا ومهیا شدن شرایط انجام کار در این مسیر برف گیر،پروژه تکمیل و دهستان کاکان به اینترنت پرسرعت تجهیز خواهد شد.

سید محمد هادی امیری خاطر نشان کرد؛ تعویض فیبر نوری ازدوراهی راک تا قلعه رئیسی به طول ۱۴ کیلومتردر محور جدید دهدشت به پاتاوه با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۰۰۰۰۰۰۰۰ریال(ده میلیارد وپانصدمیلیون ریال ) در دستور کار قرار گرفت وپیمانکار هم اکنون مشغول انجام کار هست وان شاءالله با راه اندازی این فیبر بخش اعظمی از مشکلات منطقه دشمن زیاری مرتفع خواهد شد.
سید محمد هادی امیری در ادامه به پروژه فیبر نوری شهرستان بهمئی به طول ۴ کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر۳۰۰۰۰۰۰۰۰۰ریال (سه میلیارد ریال )اشاره کرد و گفت :این مهم هم اکنون انجام گرفته وشاهد ارتباطی پایدار در شهر بهمئی هستیم .

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود افزود: هموار شاهد قطع مقطعی ارتباط و اختلال در مسیر انتقال شهرستان های گرمسیری استان بودیم و و با تدابیر اتخاذ شده ۵ کیلومتر از مسیر فیبر نوری درمحدوده روستای تنگاری دشتروم به دلیل تعداد مفصل های زیاد وافت سرعت ، با اعتباری بالغ بر۳۷۵۰۰۰۰۰۰۰ریال(سه میلیارد و هفتصدو پنچاه میلیون ریال )تعویض و هم اکنون شاهد ارتباطی پایدار و مطمئن در شهرهای گرمسیری استان هستیم.

سرپرست مخابرات منطقه کهگیلویه وبویراحمد در پایان خاطر نشان کرد؛در هفته گذشته ، با پیگیری جناب آقای دکتر حسین کلانتری استاندارتوسعه گرای استان و دستور جناب آقای مهندس آذری جهرمی وزیر محترم ارتباطات ،جلسه ای با حضور مدیران ارتباطات استان ومسئولان محترم وزارت ارتباطات برگزار،مشکلات ارتباطی استان در کلیه زمینه ها احصا و تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ شده و ان شاءالله در روزهای آتی جزئیات این مهم به سمع ونظر هم استانی ها خواهد رسید.