به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تحریم های شرکت شگرف آلومینیوم سازی “روسال“، “گروه ای ان پلاس” و “جی اس سی یوروسیب انرژگو” پس از ان که اولگ دریپاسکا کنترل آنان را واگذار کرده، کنسل گردید. دریپاسکا که از الیگارش های نزدیک به قدرت در روسیه هست، به تحقیقات مربوط به ادعای دخالت روسیه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تحریم های شرکت شگرف آلومینیوم سازی “روسال“، “گروه ای ان پلاس” و “جی اس سی یوروسیب انرژگو” پس از ان که اولگ دریپاسکا کنترل آنان را واگذار کرده، کنسل گردید.

دریپاسکا که از الیگارش های نزدیک به قدرت در روسیه هست، به تحقیقات مربوط به ادعای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا رابطه داده شده هست.

دموکرات ها خواهان محافظت تحریم ها بر علیه این سه شرکت بودند اما با این وجود وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نمود که تنگنا ها بر علیه شخص دریپاسکا باقی هست.

این شرکت ها آوریل گذشته زمانی در لیست سیاه جای گرفتند که دولت ترامپ اشخاص و موسساتی را که اظهار می کرد از طریق همکاری روسیه در فعالیت های زیانبار در اطراف جهان نفع برده اند، هدف قرار داد.

این فعالیت ها دربردارنده ادعای دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ رئیس جمهوری آمریکا و علاوه بر این حمله های سایبری می گردید.

پیش تر جمهوری خواهان در سنای آمریکا تلاشی برای محافظت تحریم ها بر علیه شرکت روسال و سایر شرکت های مربوط با دریپاسکا روسال دومین شرکت بزرگ تولیدکننده آلومینیوم در جهان هست.

این سناتورها و دولت ترامپ استدلال می کنند که تحریم ها توان دارد تأثیری منفی بر صنعت جهانی آلومینیوم داشته باشد. آنان علاوه بر این اظهار کردند که دریپاسکا آنان علاوه بر این اظهار کردند که قسمت خود در این شرکت ها را به اندازه ای کم کرده که دیگر نمی شود اظهار کرد این شرکت ها در کنترل او می باشند که نشانه تاثیرگذار بودن تحریم هاست.

وزارت خزانه داری آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود که این سه شرکت علاوه بر این با حسابرسی وسیع برای اطمینان از این که دیگر به این میلیاردر روس پیوند ندارند، موافقت کرده اند.

قانونگذاران حزب مخالف در آمریکا گفته اند که کاستن از تحریم این نوع شرکت ها در حالی که دادستان مخصوص، رابرت مولر درباره احتمال تبانی ستاد انتخاباتی ۲۰۱۶ ترامپ با مسکو تحقیق می کند، نادرست هست.

دریپاسکای ۵۱ ساله از چهره هایی هست که اسمش در تحقیقات پرونده روسیه مکررا شنیده شده و پیوندهایی با مانافورت، ، مدیر پیشین کارزار انتخاباتی ترامپ دارد. مانافورت در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ در مقابل اتهام دسیسه بر علیه آمریکا اذعان به گناه کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در دسامبر اعلام نمود که می خواهد در ۳۰ روز آینده به تحریم های وضعیت شده بر علیه سه شرکت روسی مربوط با اولگ دریپاسکا دربردارنده شرکت روسال ، En+

طبق گزارش پلاتس، ، این تحریم ها که در ششم آوریل سال گذشته اعلام شدند، هفت بازرگان روسی پرنفوذ، ۱۲ شرکت تحت مدیریت آنان و ۱۷ مقام دولتی روسیه را هدف گرفتند. شرکتها و اشخاصی که اسم آنان اعلام گردیده هست قادر به دسترسی به سامانه بانکی آمریکا نیستند و شهروندان آمریکایی حق خرید و فروش با آنان را ندارد و تمام اموال آنان در حوزه قضائی آمریکا بلوکه شده هست.

انتهای پیام