عاصمه فندرسکی ـ محقق موسیقی و مدرس آواز ـ در اظهار کرد وگو با ایسنا با بیان اینکه فعالیت در حوزه موسیقی مذهبی، زیادتر در راستای انتشار هست، در مورد برپایی کنسرت های مذهبی در ایام عزاداری اظهار کرد: در بعضی مراسم عزاداری معمول هست که از سازهای بادی و یا کوبه ای استفاده می […]

عاصمه فندرسکی ـ محقق موسیقی و مدرس آواز ـ در اظهار کرد وگو با ایسنا با بیان اینکه فعالیت در حوزه موسیقی مذهبی، زیادتر در راستای انتشار هست، در مورد برپایی کنسرت های مذهبی در ایام عزاداری اظهار کرد: در بعضی مراسم عزاداری معمول هست که از سازهای بادی و یا کوبه ای استفاده می نمایند ولی از سازهای دیگر نمی شود در عزاداری ها استفاده نمود. این در حالی هست که میتوان در سالن های اجرای موسیقی به کنسرت های مذهبی پرداخت.

او اضافه کرد: به عنوان مثال در سال ۹۱ با مشارکت حسام الدین سراج یک کنسرت با معنا مذهبی از منتخب ترانه های آلبوم «وداع» برگزار کردیم که سال بعد نیز دو مرتبه کنسرت را تکرار نمودیم. ولی برپایی کنسرت در ایام عزاداری زیادتر به جنبه های حمایتی احتیاج دارد و باید از یک جا تأمین مالی شود. 

این محقق موسیقی علاوه بر این معتقد هست که برپایی کنسرت مذهبی در کشور ما شدنی هست اما برای بلیط فروشی به مشکل بر خواهد خورد.

فندرسکی با بیان اینکه اسپانسرهای شخصی با توجه به بعضی از ملاحضات سیاسی و وضعیت کشور، برای کنسرت های مذهبی سرمایه گذاری نمی کنند، اظهار کرد: شرکت های بزرگ و یا دولت باید اینچنین برنامه ها را پشتیبانی مالی کنند که دولت نیز یک سر دارد و هزار سودا؛ البته دولت بودجه بسیاری را برای عزاداری ها درنظر می گیرد اما بابت برنامه ریزی برای برپایی کنسرت های مذهبی باید به آنان ایده داد.

انتهای پیام