– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به مناسبت ۱۴ تیرماه روز دهیاری‌ها و شهرداری‌ها عصر امروز جلسه مجازی دهیاران استان بوشهر برگزارشد. در این جلسه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ضمن تبریک این روز و تقدیر از زحمات دهیاران،  طرح‌ها و فعالیت‌های انجام شده را مورد […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به مناسبت ۱۴ تیرماه روز دهیاری‌ها و شهرداری‌ها عصر امروز جلسه مجازی دهیاران استان بوشهر برگزارشد.

در این جلسه مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ضمن تبریک این روز و تقدیر از زحمات دهیاران،  طرح‌ها و فعالیت‌های انجام شده را مورد اشاره قرار دادو اظهار داشت:در راستای توانمند سازی دهیاران استان بوشهر ۱۵ دوره آموزشی برگزار شد و در مجموع ۲ هزار و ۲۳۰ نفر از دهیاران، کارکنان دهیاری‌ها و اعضای شورای اسلامی روستاهای استان در این دوره ها شرکت کردند.

فاطمه دهقانی افزود: در سه ماه نخست امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا تاکنون تعداد ۵ عنوان دوره به‌صورت مجازی برگزار شده است.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین دوره آزمون و آموزش مکاتبه‌ای دهیاران استان در ۶ عنوان خاطرنشان کرد: در این راستا کتاب قوانین مقررات کاربردی شوراها و دهیاری ها به عنوان منبع آزمون معرفی شده که نحوه برگزاری آزمون  تعیین و اعلام می‌شود.

دهقانی، اجرای پروژه‌های عمرانی در روستاها با همکاری دهیاری‌ها را مورد اشاره قرار داد و افزود: با توجه به تدوین سند عمرانی استان بوشهر دهیاری‌ها همگام با اهداف این سند و‌ در راستای وظایف قانونی خود به توسعه زیرساخت‌های عمرانی پرداخته و دفتر امور روستایی و شوراها به‌صورت مستمر نسبت به بازدید و نظارت بر این پروژه‌ها اقدام کرده است.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری بوشهر به طرح‌های دهیاری‌ها در مقابله با شیوع ویروس کرونا  پرداخت و گفت: دهیاران استان  با تمام توان و در راستای اهداف و مصوبات کمیته مبارزه با کرونا در استان، اقدامات بسیار ارزشمندی برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا انجام داده‌اند.

کمیته آب برای حل مشکل  روستاهای استان بوشهر تشکیل شد

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر نیز با بیان اینکه دهیاران خدمات مطلوبی در راستای سیاست‌های دولت تدبیر وامید انجام داده‌اند خاطر نشان کرد: طرح‌های مختلفی با مشارکت دهیاران در زمینه عمران روستایی، بهداشتی، توسعه روستاها و خدمات رفاهی و اشتغال‌زایی انجام شده که زمینه ارتقاء  بهداشت، آموزش و خدمات عمرانی و توسعه روستایی را فراهم کرده است.

مهرداد ستوده با اشاره به بحران کم‌آبی در برخی روستاهای استان بوشهر از تشکیل کمیته آب برای حل  مشکل آب شرب روستاهای استان بوشهرخبر داد و بیان کرد: در این راستا اقدامات مهمی در روستاهای شهرستان‌های عسلویه و تنگستان با کمک دهیاری‌ها انجام شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: در روستاهای شهرستان‌های عسلویه و تنگستان با کمک دهیاری‌های منطقه موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته که پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

مصرف آب در استان بوشهر ۲۰ درصد افزایش یافته است۱۲۰۰ انشعاب آب خانه‌باغ در شهرها و روستاهای استان بوشهر قطع شدنخستین آب‌شیرین‌کن روستایی استان بوشهر با مشارکت بخش خصوصی وارد مدار تولید می‌شود

وی با بیان اینکه با اقدامات عملیاتی مشکلات آب  در روستاها به حداقل رسیده است تصریح کرد: طرح‌های آبرسانی در روستاهای استان بوشهر تدوین و عملیاتی شده که با تکمیل آنها مشکلات روستاها برطرف می‌شود.