بر اساس این گزارش، دکتر محمد باقر نوبخت در این سفر دو روزه، قرار است از چندین پروژه مهم عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و ورزشی بازدید کند. بازدید هوایی از بزرگراه دشت ارژن-قائمیه، بازدید از موزه دفاع مقدس، نشست با مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و حضور در برنامه زنده تلویزیونی از برنامه […]

بر اساس این گزارش، دکتر محمد باقر نوبخت در این سفر دو روزه، قرار است از چندین پروژه مهم عمرانی، فرهنگی، بهداشتی و ورزشی بازدید کند.
بازدید هوایی از بزرگراه دشت ارژن-قائمیه، بازدید از موزه دفاع مقدس، نشست با مجمع نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و حضور در برنامه زنده تلویزیونی از برنامه های روز نخست سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان فارس است.
کلنگ زنی خط ۳ مترو شیراز، بازدید از سالن ورزشی ۶۰۰۰ نفری حسینی الهاشمی، افتتاح فاز اول دانشگاه صنعتی شیراز و بازدید از بیمارستان پیوند اعضاء شهر صدرا از دیگر برنامه های سفر نوبخت به شیراز است.
بر اساس برنامه زمانبندی این سفر، قرار است با حضور نوبخت عملیات ساخت سه هزار و پانصد واحد مسکونی محرومان در منطقه شریف آباد شهر شیراز آغاز شود.
آخرین برنامه سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به شیراز حضور در جلسه مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس، اعلام شده است.
در این جلسه چند تفاهم‌نامه همکاری امضا و مبادله خواهد شد که از جمله آنها می توان به مبادله تفاهم نامه تامین مسکن نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد و تفاهم‌نامه پروژه های جهش تولید استان فارس و تفاهم‌نامه توسعه زیرساخت های صدا و سیمای مرکز فارس اشاره کرد.
همزمان با این سفر، رییس کمیته امداد امام خمینی، مدیر بنیاد مسکن کشور و جمعی از معاونین و مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور، نوبخت را در این سفر همراهی می‌کنند.

پیش از این، چهارم تیرماه گذشته معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سفر به فارس از کارگاه ساخت آزادراه شیراز – اصفهان در سده اقلید بازدید کردند. تصمیم گیری درباره شتاب بخشی ساخت این آزادراه نویدبخش افق روشن توسعه زیرساخت‌های این استان بود.