«حشمت‌الله فلاحت پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "اقدام اخیر صدا و سیما مبنی بر انتشار راز محرمانه صادرات نفت ایران" گفت: اخیرا شائبه های جدی مبنی بر اینکه صدا و سیما مقتضیات منافع ملی کشور را مورد توجه جدی قرار نمی‌دهد، را شاهد بودیم. […]

«حشمت‌الله فلاحت پیشه»، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "اقدام اخیر صدا و سیما مبنی بر انتشار راز محرمانه صادرات نفت ایران" گفت: اخیرا شائبه های جدی مبنی بر اینکه صدا و سیما مقتضیات منافع ملی کشور را مورد توجه جدی قرار نمی‌دهد، را شاهد بودیم. این شائبات در زمینه های مختلفی وجود دارد مانند کنار گذاشتن مجری های توانمند و یک سری کارهای دیگر. به نظر می رسد که مقتضیات منافع ملی رعایت نمی شود و این موضوع اخیر هم، همین‌گونه است. 

او در ادامه گفت: کشور ما با شرایط خاصی، نفت خود را می فروشد در این شرایط این گونه موضوعات را رسانه ای کردن با مقتضیات کشور همخوان نیست، مگر مسئولین خودشان پاسخ خاصی داشته باشند.

فلاحت پیشه بیان کرد: اینکه این موضوع امنیتی محسوب می شود یا خیر را من تشخیص نمی دهم.

او در خصوص اقدامات هیات نظارت بر رفتار صدا و سیما گفت: این را باید از خودشان پرسید. در حوزه عملکردی صدا و سیما نظارت ها خوب نیست. همیشه این شائبه وجود داشته است و در این شرایط اقدامات در صدا و سیما آثار عمومی منفی داشته است. اینکه نمایندگان مجلس و هیات نظارت واقعا کاری صورت ندادند، چیزی است که باید از خودشان پرسید.